Laureaci i Finaliści tegorocznych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w naszej szkole.

Zofia Mikrut- Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Katarzyna Banach-Kozielewska Arkadiusz Moskal- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Roksana Maj-Hatłas Mateusz Wojtarowisz-Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Agnieszka Opiat-Tarka Julia Głombik- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Elżbieta Kot Maik Janus- Laureat Wojewódzkiego...


Czytaj dalej...

XIX Miejski Konkurs Ortograficzny

Dnia  17.03. 2018 r.  w Osiedlowym Domu Kultury „Komes” w Kędzierzynie – Koźlu odbył się finał  XIX Miejskiego Konkursu Ortograficznego.  Tematem przewodnim była rzeka Wisła. Pierwsze zadanie uczestników polegało na poprawieniu pisowni  kilkunastu zwrotów i wyrażeń wielką lub małą literą. Następnie uczestnicy tworzyli nazwy mieszkańców miejscowości położonych nad Wisłą. Trzecim zadaniem było...


Czytaj dalej...

Nabór uczniów do klasy 4 i 7 sportowej


Czytaj dalej...

Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2017/2018

1 luty 2018r. był w naszej szkole dniem podsumowania pracy i sukcesów uczniów w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. W związku z tym odbyły się uroczyste apele. Najpierw dla klas IV, następnie dla klas V i VI. Z każdej klasy zostali wyczytani i poproszeni o wystąpienie uczniowie, którzy osiągnęli  średnią 4,75 i wyższą, a także ci...


Czytaj dalej...
0123
Start
Teatr Show

Klasy 4a, 5b, 5e, 6b i 6c wzięły udział w widowisku interaktywnym „Teatr Show”. Jest to ogólnopolski projekt, który w ciekawy sposób porusza tematykę związaną z mediami. Forma widowiska wzorowana jest na coraz częstszych na całym świecie realizacjach teatralnych typu „one man show”, w których prowadzący showman jest przewodnikiem poszczególnych tematów, realizowanych przy współudziale wieloletnich profesjonalistów ze świata mediów.

Więcej…
 
POWIATOWE ZAWODY MINI BADMINTONA

9 stycznia w hali sportowej Śródmieście odbyły się powiatowe zawody Mini Badmintona dziewcząt i chłopców z roczników 2007-2008 i 2009-2010. Do rozgrywek przystąpiło ponad 40 uczestników z siedmiu szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas czwartych: Amelia Kamińska, Ania Gryc, Tomek Harz (4f) i Agata Supel (4e). Zawodników rozlosowano do 5 grup, w których rozgrywano mecze systemem każdy z każdym w setach do 15 punktów. Rozgrywki toczyły się jednocześnie na 4 boiskach. Z fazy grupowej do dalszego etapu awansowało po dwóch zawodników z każdej grupy. Świetnie spisała się nasza drużyna, z której trójka zakwalifikowała się do dalszych rozgrywek.  W końcowej klasyfikacji zawodów 3 miejsce zajęła Agata Supel, a 5 miejsce Tomek Harz. Oboje zagrają w finale wojewódzkim. Serdecznie gratulujemy!

Więcej…
 
Po co ja się tego uczę? Zaprzyjaźnij się z matematyką. Remontujemy dom”

Uczniowie klasy 3bg zakończyli realizację projektu grantowego mPotęga dofinansowanego przez Fundację mBanku ”

W ramach projektu uczniowie pojechali na wycieczkę do Oddziału Muzeum Historii Katowic- Działu Etnologii Miasta i zwiedzili osiedle Nikiszowiec w Katowicach. Siedziba muzeum znajduje się w samym sercu dzielnicy w budynku dawnej pralni i magla.  Obejrzeli film, w którym pokazano jak remontowano zwiedzany obiekt.

Efektem podjętych działań w ramach projektu, było przygotowanie przez poszczególne zespoły prezentacji multimedialnych. W wersji drukowanej można je oglądać na gazetce szkolnej. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymają dyplomy i upominki za aktywny udział oraz pomysłowość.

Oto wypowiedzi uczniów biorących udział w projekcie :

Więcej…
 
Wyniki konkursu „Wybieram wodę - PET design”

Komisja Konkursowa w składzie:

Przewodnicząca:
Sylwia Gudej – Polskie Towarzystwo Dietetyki
Członkowie:
Danuta Gajewska – Polskie Towarzystwo Dietetyki
Izabela Zamyślewska – Instytut Promocji Zdrowia i Dietoterapii Sp. z o.o.

dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu.

Laureatami Konkursu z naszej szkoły zostali następujący uczniowie:

Maciej Moskal  kl.5d

Dawid Mędrys  kl.5a

Rafał Bartoń kl.5e

Mateusz Mazurkiewicz  kl.5a

Karolina Strzelczyk  kl.4d

Więcej…
 
„Jest taki zmierzch wśród grudniowych, szarych dni…”

Znów nastał czas wyczekiwany przez wszystkich zarówno „małych”, jak i „dużych”. Magia Świąt Bożego Narodzenia po raz kolejny zjednoczyła wszystkich. W naszej szkole  w piątek, od samego rana składaliśmy sobie życzenia,  dzieliliśmy się potrawami i słodkościami świątecznymi. Uczniowie klasy 3a przygotowani przez p. Małgosię Kulik, w piękny sposób przypomnieli nam historię narodzenia Jezusa. Natomiast baśniowa scenografia Jasełek wprowadziło nastrój radości i oczekiwania.

W atmosferę najpiękniejszych świąt – Świąt Bożego Narodzenia – już w środę, uczniów klas I – VI wprowadziła audycja radiowa przybliżająca ich historię.

Więcej…
 
MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ GIER I ZABAW RUCHOWYCH EKOLOGICZNO – SPORTOWA „OLIMPIADA UŚMIECHU”

Aż trudno w to uwierzyć, ale w tym roku odbyła się już 13 edycja organizowanego przez naszą szkołę turnieju łączącego w sobie rywalizację sportową z weryfikacją wiedzy dzieci na temat zdrowego i ekologicznego stylu życia.

19 grudnia 2017 roku na sali gimnastycznej w PSP nr 12 w K-Koźlu pojawili się poza naszymi reprezentantami, uczniowie z takich szkół jak: PSP nr 1, PSP nr 10 oraz PSP nr 19.

W składach każdej z reprezentacji znalazło się 8 zawodników z możliwością wystawienia dodatkowo 2 rezerwowych.

Nasza drużyna złożona była  z uczniów klasy sportowej 4e, a byli to: Natalia Chmielewska, Agata Supel, Zuzanna Makusz, Natalia Jaskólska, Oskar Blicharz, Damian Kortas, Olivier wołowski, Maciej Łeśko, Kacper Nowicki.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 147

Szukaj

LogowanieCzas i Data


Dzisiaj jest: Piątek
23 Marca 2018
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr,
Zbysław

Do końca roku zostało 284 dni.
Zodiak: BaranStworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.