Najlepsi nagrodzeni

21 czerwca 2018r. uczniowie klas siódmych oraz klas drugich i trzecich gimnazjalnych uczestniczyli w apelu podsumowującym sukcesy odniesione przez nich w drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018. Wyróżnieni odbierali nagrody za konkursy i zawody sportowe o zasięgu szkolnym, miejskim, powiatowym, wojewódzkim, a nawet krajowym. Wszystkim nagrodzonym bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   Joanna Wydmuch


Czytaj dalej...

Impreza ekologiczno- integracyjna –„Razem dla ekologii i integracji. Z ekologią za pan brat– razem możemy ocalić i zmienić świat”

W dniu 18.05.2018 r. w naszej szkole pod  Patronatem Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle odbyła się impreza ekologiczno- integracyjna –„Razem dla ekologii i integracji. Z ekologią za pan brat– razem możemy ocalić i zmienić świat”.  Patronat medialny: Radio Park, Gazeta Lokalna.  Wzięły w niej udział 7 placówek z naszego miasta: PSP nr11, PSP nr 5, Publiczne Przedszkole...


Czytaj dalej...

MISTRZOSTWA POLSKI BIAŁYSTOK 16.06.2018r. SZKOLNA DRUŻYNOWA LIGA LA rocznik 2002-2004

W sobotę 16.06.2018r. w Białymstoku odbył się Finał Krajowy Szkolnej Drużynowej Ligi LA dziewcząt i chłopców. Zawody przeprowadzone w sposób profesjonalny z bardzo uroczystą oprawą. Wyróżnienie zapalenia znicza na otwarcie Finału Krajowego dostąpiła obecna Mistrzyni Polski w pięcioboju Alicja Sielska. Reprezentanci naszej szkoły zdobyli na Mistrzostwach Szkolnej Drużynowej Ligi LA  5 medali. Starty dziewcząt na...


Czytaj dalej...

Święto Szkoły

21 maja obchodziliśmy święto naszej szkoły. Uroczystości rozpoczęły się od apelu, w czasie którego uczniowie 7b przypomnieli wszystkim historię naszego patrona, a klasy 4e i 2a przygotowały część artystyczną. Po apelu reprezentanci klas 4-7 wzięli udział w konkursie wiedzy o patronie i historii naszej szkoły. Największą wiedzą wykazali się uczniowie klas 4d i 4e, uzyskując...


Czytaj dalej...
0123
Start
"Egipcjanki " z PSP nr 12- wystawa " Tajemnice Starożytnego Egiptu oraz ich odkrywanie"

Zapewne każdy z Was doświadczył choć raz w życiu fascynacji piramidami i Starożytnym Egiptem. Ci którzy chcieliby pogłębić swe informacje o tym państwie powinni koniecznie odwiedzić wystawę, która od 14 maja gości w Galerii na Strychu w Domu Kultury "Twierdza". Uczennice kl. IVa Aleksandra Karoń, Julia Szlucha, Kaje Fiedeń, Milenia Fiałkowska i Dominika Bujniewicz poczuły się na niej jak prawdziwe starożytne egipcjanki we fryzurach, strojach i biżuterii charakterystycznej dla tamtego okresu. Oprócz wystawy po której oprowadzał jej twórca prof. Andrzej Niwiński (uczeń słynnego archeologa prof. K. Michałowskiego) mogliśmy również zakupić książki "Abecadło znad Nilu", "Bajki staroegipskie". Wernisaż zakończył wykład prof. Niwińskiego.

Więcej…
 
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO

KLASY DRUGIE

I miejsce

Dawid Dziuba

 

II miejsce

Julia Naciuk

 

KLASY TRZECIE

I miejsce

Oskar Woźniak

Więcej…
 
Miejski Konkurs Matematyczny dla Trzecioklasistów

Dnia 15 maja 2018 r. odbył się  w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12  w Kędzierzynie –Koźlu Miejski Konkurs Matematyczny dla Trzecioklasistów.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów oraz  inspirowanie nauczycieli do poszukiwania oryginalnych rozwiązań metodycznych  w zakresie edukacji matematycznej w klasach I-III.

W konkursie wzięło udział 18 uczniów klas trzecich z 9 szkół podstawowych z Kędzierzyna -Koźla.  Dzieci rozwiązywały zestaw 17 zadań w ciągu godziny. Większość uczniów zakończyła pracę przed upływem regulaminowego czasu.

Jury konkursu złożone z nauczycieli, którzy przyjechali z uczestnikami konkursu wyłoniło laureatów:

I miejsce:

Zofia Kulak PSP nr 19

II miejsce:

Jakub Urbanowski  PSP nr 3

III miejsce:

Paweł Piszczek PSP nr 6

Filip Szałas PSP nr 19

Adam Boradziuk PSP nr 3

Więcej…
 
WARSZTATY ARTYSTYCZNE: ”NASZA FLAGA - DROGĄ DO WOLNOŚCI”

W piątek 11 maja 2018 roku  w PSP nr 11  w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się warsztaty plastyczne ,,Nasza flaga -  drogą do wolności". Uczniowie z różnych szkół miejskich wylosowali fragment biało - czerwonego płótna, na którym później wykonywali swoje ilustracje związane ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Efekt pracy, czyli płótno tworzące plastyczną interpretację wolności zostanie powielone i umieszczone jako baner we wszystkich szkołach powiatowych w Kędzierzynie-Koźlu.

Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy 3dg – Anita Gebauer, Julia Piątkowska i Aleksandra Sawicka.

Więcej…
 
WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO ZOO W OPOLU

10 maja 2018 r. klasy pierwsze pod opieką wychowawców  pojechały autobusem do opolskiego ogrodu zoologicznego. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wyszukiwały wśród krzewów i drzew małpy i małpki, dzikie koty, groźne wilki, a także mrówkojady, hipopotamy, dostojne żyrafy, kolorowe papugi, sowy, puszczyki i inne egzotyczne ptaki. Z obawą i ciekawością przyglądały się pająkom i mrówkom niosącym listki do swojego mrowiska. Duże zainteresowanie wzbudziły foki pływające w fokarium.

Więcej…
 
EUROWEEK – OBÓZ JĘZYKOWY

W dniach 05 – 09.05.2018 r. uczniowie klasy 6b, 6c i część z 6d  wraz z paniami Kariną Koszelą, Swietłaną Dbaj  i Małgorzatą Kopiec wzięli udział w projekcie szkoleniowym Euroweek – Szkoła Liderów. Celem projektu było  doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwijał inteligencję, uczył wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwijał kreatywność. Euroweek był prowadzony przez wolontariuszy z całego świata, którzy mieli za zadanie pomagać uczestnikom w poszerzaniu ich horyzontów w zakresie różnych kultur oraz podnosić umiejętności potrzebne do międzynarodowej współpracy.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 162

Szukaj

LogowanieCzas i Data


Dzisiaj jest: Niedziela
24 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan,
Wilhelm

Do końca roku zostało 191 dni.
Zodiak: RakStworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.