Laureaci i Finaliści tegorocznych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w naszej szkole.

Zofia Mikrut- Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Katarzyna Banach-Kozielewska Arkadiusz Moskal- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Roksana Maj-Hatłas Mateusz Wojtarowisz-Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Agnieszka Opiat-Tarka Julia Głombik- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Elżbieta Kot Maik Janus- Laureat Wojewódzkiego...


Czytaj dalej...

XIX Miejski Konkurs Ortograficzny

Dnia  17.03. 2018 r.  w Osiedlowym Domu Kultury „Komes” w Kędzierzynie – Koźlu odbył się finał  XIX Miejskiego Konkursu Ortograficznego.  Tematem przewodnim była rzeka Wisła. Pierwsze zadanie uczestników polegało na poprawieniu pisowni  kilkunastu zwrotów i wyrażeń wielką lub małą literą. Następnie uczestnicy tworzyli nazwy mieszkańców miejscowości położonych nad Wisłą. Trzecim zadaniem było...


Czytaj dalej...

Nabór uczniów do klasy 4 i 7 sportowej


Czytaj dalej...

Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2017/2018

1 luty 2018r. był w naszej szkole dniem podsumowania pracy i sukcesów uczniów w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. W związku z tym odbyły się uroczyste apele. Najpierw dla klas IV, następnie dla klas V i VI. Z każdej klasy zostali wyczytani i poproszeni o wystąpienie uczniowie, którzy osiągnęli  średnią 4,75 i wyższą, a także ci...


Czytaj dalej...
0123
Start
„Orlęta Lwowskie są naszym Patronem…”

W dniu 17 listopada 2017r. uczciliśmy naszego Patrona– Orlęta Lwowskie. Po raz pierwszy uczniowie klas II i III gimnazjum świętowali  ten dzień z uczniami klas siódmych .

Motto: „Sięgnij po swoje marzenia” towarzyszyło nam od rana.
W czasie zajęć  z wychowawcami mogliśmy  opowiedzieć o swoich pragnieniach,  dostrzec ich wartość w naszym życiu. W grupach wykonaliśmy plansze z mapą marzeń nastolatka. Skonfrontowaliśmy  je z dążeniami Orląt Lwowskich, które w czasie  wojny najbardziej pragnęły wolności , dlatego tak wielu młodych Polaków ruszyło do obrony Lwowa.

Więcej…
 
Noc Filmowa- Edycja IV 03.11.2017 r.

Obiegowa opinia głosi, że szkoła to nie jest ulubione miejsce uczniów. Jakież było więc zaskoczenie, kiedy zgłosiło się do udziału w tym wydarzeniu 70 uczniów oddziałów gimnazjalnych i klas VII. Uczniów zachęciły do przyjścia prezentowane filmy, własne towarzystwo, ....... no i nietypowy sposób spędzenia wolnego czasu.

Organizatorem Nocy Filmowej w szkole był samorząd uczniowski. Wraz z opiekunką samorządu szkolnego Anną Kotowską oraz nauczycielką języka angielskiego Roksana Maj-Hatłas.

Więcej…
 
POWIATOWE ZAWODY BADMINTONA

21 listopada w hali sportowej w Kędzierzynie rozegrano powiatowe zawody badmintona dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Tomasz HarzXX (4f), Filip Parys (5b), Ania Gryc (4f) i Emilia Kamińska (4f). Prócz naszej szkoły w rywalizacji wzięły udział drużyny z PSP3, PSP15, PSP19. Mecze rozgrywano w grupach systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów do 11 punktów. Pojedynki toczyły się jednocześnie aż na czterech boiskach. Każdy z zawodników rozegrał  w sumie 5 meczów singlowych. Ponadto uczestnicy rozgrywali mecze deblowe. Po zaciętych zmaganiach w końcowej klasyfikacji zawodów świetnie spisała się zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców, które wywalczyły awans do dalszej rywalizacji w rozgrywkach wojewódzkich.

Więcej…
 
V MIEJSKI KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „MISTRZ SŁÓWEK”

W piątek 24.11.2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 12 w Kędzierzynie – Koźlu odbył się V Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego „Mistrz Słówek”, którego organizatorkami były panie: Karina Koszela, Marta Podgórska, Joanna Wiktorek i Małgorzata Kluczniok. Głównymi celami konkursu było poszerzenie i utrwalenie poznanego słownictwa, wdrażanie do współpracy w grupie, stworzenie warunków do osiągnięcia sukcesu oraz uczenie zdrowej rywalizacji.

W konkursie wzięło udział siedem szkół podstawowych z naszego miasta. Były to: PSP nr 12, PSP nr 15 (ZSM nr 2), PSP nr 19 (ZSM nr 1), PSP  nr 16 (ZSM nr 4), PSP nr 11, PSP nr 5 i PZPS z nauczaniem w języku niemieckim.

Więcej…
 
WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO dla szkół podstawowych

Etap szkolny

Do konkursu przystąpiło 35 uczniów . Aby zakwalifikować się  do następnego etapu uczniowie musieli uzyskać nie mniej niż 75% poprawnych odpowiedzi . Do etapu miejskiego zakwalifikowało  się pięciu uczniów

LP       Nazwisko i imię          Klasa

1          Dobner Bianka           7c

2          Kucypera Marcel        7c

3          Biesiada Emilia           7c

4          Kałwak Marcin           7a

5          Szklarczyk Maria        7b

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach konkursu.

 
Jesienny Turniej Sprawnościowo-Integracyjny dla klas młodszych i starszych

W czwartek 23 listopada 2017 roku po lekcjach odbył się Jesienny Turniej Sprawnościowo-Integracyjny dla dzieci młodszych i starszych i trwał do godziny 15:10. Chętni uczniowie naszej szkoły zmierzyli się w konkurencjach sprawnościowych, w których nie zabrakło skoków na piłce, biegu z rakietką i woreczkiem, prowadzenia piłeczki kijem hokejowym, przenoszenia przedmiotów, kozłowania piłki i konkurencji rzutnych. Drużyny zakończyły na remisie, choć dla wszystkich liczyła się dobra zabawa, niż sam wynik spotkania. Dzieci brały też chętnie udział w różnego rodzaju zabawach integracyjnych.

Organizatorzy: Lidia Czemiel, Grażyna Steczyna

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 147

Szukaj

LogowanieCzas i Data


Dzisiaj jest: Piątek
23 Marca 2018
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr,
Zbysław

Do końca roku zostało 284 dni.
Zodiak: BaranStworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.