Najlepsi nagrodzeni

21 czerwca 2018r. uczniowie klas siódmych oraz klas drugich i trzecich gimnazjalnych uczestniczyli w apelu podsumowującym sukcesy odniesione przez nich w drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018. Wyróżnieni odbierali nagrody za konkursy i zawody sportowe o zasięgu szkolnym, miejskim, powiatowym, wojewódzkim, a nawet krajowym. Wszystkim nagrodzonym bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   Joanna Wydmuch


Czytaj dalej...

Impreza ekologiczno- integracyjna –„Razem dla ekologii i integracji. Z ekologią za pan brat– razem możemy ocalić i zmienić świat”

W dniu 18.05.2018 r. w naszej szkole pod  Patronatem Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle odbyła się impreza ekologiczno- integracyjna –„Razem dla ekologii i integracji. Z ekologią za pan brat– razem możemy ocalić i zmienić świat”.  Patronat medialny: Radio Park, Gazeta Lokalna.  Wzięły w niej udział 7 placówek z naszego miasta: PSP nr11, PSP nr 5, Publiczne Przedszkole...


Czytaj dalej...

MISTRZOSTWA POLSKI BIAŁYSTOK 16.06.2018r. SZKOLNA DRUŻYNOWA LIGA LA rocznik 2002-2004

W sobotę 16.06.2018r. w Białymstoku odbył się Finał Krajowy Szkolnej Drużynowej Ligi LA dziewcząt i chłopców. Zawody przeprowadzone w sposób profesjonalny z bardzo uroczystą oprawą. Wyróżnienie zapalenia znicza na otwarcie Finału Krajowego dostąpiła obecna Mistrzyni Polski w pięcioboju Alicja Sielska. Reprezentanci naszej szkoły zdobyli na Mistrzostwach Szkolnej Drużynowej Ligi LA  5 medali. Starty dziewcząt na...


Czytaj dalej...

Święto Szkoły

21 maja obchodziliśmy święto naszej szkoły. Uroczystości rozpoczęły się od apelu, w czasie którego uczniowie 7b przypomnieli wszystkim historię naszego patrona, a klasy 4e i 2a przygotowały część artystyczną. Po apelu reprezentanci klas 4-7 wzięli udział w konkursie wiedzy o patronie i historii naszej szkoły. Największą wiedzą wykazali się uczniowie klas 4d i 4e, uzyskując...


Czytaj dalej...
0123
Start
Spotkanie z p. Rudolfem Urbanem

W dniu 10.05.2018 roku gościliśmy w naszej Szkole pana Rudolfa Urbana – redaktora naczelnego dwujęzycznej gazety „Wochenblatt.pl”. Uczniowie klasy II d wysłuchali interesującego wykładu na temat warsztatu pracy dziennikarza pracującego nie tylko w redakcji gazety, ale także radia. Co ciekawe, wykład prowadzony był dwujęzycznie. Omówione zostały kwestie związane z przygotowaniem tekstu, jego korektą, umieszczaniem zdjęć i podawaniem źródeł informacji. Po wysłuchaniu wykładu był czas na pytania i dyskusję, a jeden z uczniów udzielił nawet wywiadu w języku niemieckim.

Więcej…
 
GMINNO- POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

W środę 09.05.2018 na boisku „Orlik” przy ul. 9 maja w Kędzierzynie – Koźlu odbył się miejsko – powiatowy Turniej Piłki Nożnej chłopców  z rocznika 2007 i młodsi.

Do rywalizacji stanęło 7 zespołów, które drogą losowania zostały podzielone na dwie grupy. W naszej grupie znalazły się ekipy z Zespołu Szkół Miejskich nr 5, Psp nr 6 oraz Psp z Gościęcina.

Spotkania zakończyły się następującymi wynikami:

Więcej…
 
Święto Narodowe Trzeciego Maja

Nasz poczet sztandarowy uczestniczył w obchodach 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie wraz z opiekunem wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę w kościele p.w. św. Mikołaja w Kędzierzynie.

Więcej…
 
MISTRZYNI DYKCJI 12-ki - WYRÓŻNIONA w KONKURSIE MIEJSKIM

Na Miejski Konkurs „Mistrz Dykcji 2018” odbywający się 26 kwietnia w PSP nr 19, z naszej szkoły pojechało pięcioro uczniów: Julia Jankowska 6B, Adam Brudnowski 5C, Karolina Strzelczyk 4D, Amelia Kamińska i Damian Streiss 4F.  Konkurs składał się z bardzo trudnych trzech etapów: 1) recytacja z pamięci samodzielnie napisanego, trudnego pod względem artykulacyjnym, krótkiego wierszyka, 2) wyrazistego czytania wylosowanego tekstu – łamańca językowego oraz 3) krótkiej wypowiedzi na temat „Kim chcę zostać w przyszłości”. O tytuł Mistrza Dykcji 2018 roku rywalizowało 25 uczniów z 5 szkół. Jeden tytuł – wyróżnienie -przypadł naszej koleżance – Karolinie Strzelczyk z klasy 4D. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim naszym szkolnym Mistrzom pięknego słowa, a ich wierszyki zostaną zamieszczone w szkolnej gazecie.

Więcej…
 
„WSZYSTKIE MOJE MAMY”

Renata Piątkowska to autorka  ponad  trzydziestu książek dla dzieci. Za „Wieloryba” otrzymała Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego(2012),  za „Na wszystko jest sposób”  – II nagrodę w Konkursie na najlepszą książkę współczesną dla dzieci im. Astrid Lindgren (2007).  W  Konkursie   na Najlepsza Książkę Dziecięcą  „Przecinek i Kropka”  zdobyła I nagrodę za książkę  „Wszystkie moje mamy”(2016).  Bohaterem tej ostatniej jest mały chłopiec – Szymek, któremu przyszło  żyć  w okrutnym okresie holokaustu.

Więcej…
 
Witaj Maj, Trzeci Maj, dla Polaków błogi raj!

W poniedziałek, 30 kwietnia odbył się w naszej szkole apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Konstytucja 3 maja, czyli Ustawa Rządowa z dnia 3 maja –  została uchwalona 3 maja 1791 roku. Była to  ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją.

Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy 6d przygotowali występ artystyczny  pod kierunkiem pani Katarzyny Zielińskiej. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano także historię konstytucji. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Wszystkim obecnym na apelu uświadomiono, że należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 162

Szukaj

LogowanieCzas i Data


Dzisiaj jest: Niedziela
24 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan,
Wilhelm

Do końca roku zostało 191 dni.
Zodiak: RakStworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.