Laureaci i Finaliści tegorocznych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w naszej szkole.

Zofia Mikrut- Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Katarzyna Banach-Kozielewska Arkadiusz Moskal- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Roksana Maj-Hatłas Mateusz Wojtarowisz-Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Agnieszka Opiat-Tarka Julia Głombik- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Elżbieta Kot Maik Janus- Laureat Wojewódzkiego...


Czytaj dalej...

XIX Miejski Konkurs Ortograficzny

Dnia  17.03. 2018 r.  w Osiedlowym Domu Kultury „Komes” w Kędzierzynie – Koźlu odbył się finał  XIX Miejskiego Konkursu Ortograficznego.  Tematem przewodnim była rzeka Wisła. Pierwsze zadanie uczestników polegało na poprawieniu pisowni  kilkunastu zwrotów i wyrażeń wielką lub małą literą. Następnie uczestnicy tworzyli nazwy mieszkańców miejscowości położonych nad Wisłą. Trzecim zadaniem było...


Czytaj dalej...

Nabór uczniów do klasy 4 i 7 sportowej


Czytaj dalej...

Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2017/2018

1 luty 2018r. był w naszej szkole dniem podsumowania pracy i sukcesów uczniów w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. W związku z tym odbyły się uroczyste apele. Najpierw dla klas IV, następnie dla klas V i VI. Z każdej klasy zostali wyczytani i poproszeni o wystąpienie uczniowie, którzy osiągnęli  średnią 4,75 i wyższą, a także ci...


Czytaj dalej...
0123




Start
Nabór uczniów do klasy 4 i 7 sportowej

 
POWIATOWY TURNIEJ DWÓCH OGNI

W piątek 2 marca w  Publicznej Szkole Podstawowej nr 5  w Kędzierzynie – Koźlu odbyły się zawody szkół podstawowych w Dwa Ognie chłopców. Do rywalizacji zgłosiło się 7 drużyn: PSP 1, PSP 5, PSP 6, PSP 9, PSP 11, PSP12, PSP 19. Mecze trwały 2x 7 min i rozgrywane były  w II grupach, gdzie każdy grał z każdym. Do finału wychodziły dwie drużyny z każdej grupy, które potem grały ze sobą na krzyż.

Więcej…
 
„Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży, BAKCYL”

Dnia 02.03.2018r.  uczniowie klas 2ag, 3ag, 3bg, 3dg  wzięli udział w  warsztatach w ramach realizacji nowatorskiego projektu „Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży, BAKCYL”. Zajęcia z bankowości zatytułowane: „Mądre inwestowanie”  poprowadziła  p. Agnieszka Zaborska- Konkolewska  pracownik banku z Kędzierzyna-Koźla. Projekt BAKCYL jest społecznym projektem edukacyjnym, stanowiącym odpowiedź polskiego sektora bankowego na potrzeby edukacji finansowej młodego pokolenia.

Więcej…
 
Spotkanie z pisarzem Waldemarem Cichoniem w PSP nr 12

W piątek 2 marca gościliśmy  w naszej szkole pisarza Waldemara Cichonia – autora książek dla dzieci. Jest on autorem serii książek,w których bohaterem jest kot Cukierek: „Cukierku, ty łobuzie!”, „Nie martw się, Cukierku!”, „Popraw się, Cukierku!”, „Jak się masz, Cukierku?” i „Gdzie jesteś, Cukierku?”, „Dziękuję Ci, Cukierku!” oraz książki o psie „Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie!”. Pan Cichoń napisał  również książki w gwarze śląskiej: „Zdarziło sie na Ślonsku. Łopowieści niysamowite niy ino dlo bajtli” napisanej w dwóch wersjach językowych – po Śląsku i w literackim języku polskim (prawdziwe bajki z dziejów Górnego Śląska).

Więcej…
 
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Tradycyjnie już 1 marca przed budynkiem dawnej siedziby Urzędu Bezpieczeństwa przy ulicy Piastowskiej miały miejsce uroczystości ku czci Żołnierzy Wyklętych i innych działaczy podziemia niepodległościowego. Wcześniej w kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej odprawiono także uroczystą mszę w intencji bohaterów.

W uroczystych obchodach tego dnia wzięły udział poczty sztandarowe naszej szkoły.

 

Adriana Piliszko

Więcej…
 
Nasi uczniowie zwycięzcami „kociego” konkursu

Z okazji obchodzonego 25 lutego Dnia Kota nasza miejska galeria handlowa wraz z OTOZ Animals zorganizowała konkurs plastyczny „Zaopiekuj się kotem”. Naszą szkołę reprezentowało w nim aż 10 uczniów – prace przygotowali Maja Wilczek z 3a, Tobiasz Głuch z 4c, Agata Supel, Zuzia Janusz i Natalia Jaskólska z 4e, Krysia Janczak z 4f oraz Zosia Chodorska, Mateusz Świstek i Maciek Moskal z 5d.

W kategorii 11-14 lat podium należało do nas – Natalia Jaskólska zajęła pierwsze miejsce, Maciek Moskal drugie, a Agata Supel trzecie. Wyróżnienie powędrowało do Krysi Janczak.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy równie niesamowitych pomysłów na przyszłość.

Adriana Piliszko

Katarzyna Zielińska

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 147

Szukaj

Logowanie



Czas i Data


Dzisiaj jest: Piątek
23 Marca 2018
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr,
Zbysław

Do końca roku zostało 284 dni.
Zodiak: Baran



Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.