Laureaci i Finaliści tegorocznych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w naszej szkole.

Zofia Mikrut- Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Katarzyna Banach-Kozielewska Arkadiusz Moskal- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Roksana Maj-Hatłas Mateusz Wojtarowisz-Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Agnieszka Opiat-Tarka Julia Głombik- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Elżbieta Kot Maik Janus- Laureat Wojewódzkiego...


Czytaj dalej...

XIX Miejski Konkurs Ortograficzny

Dnia  17.03. 2018 r.  w Osiedlowym Domu Kultury „Komes” w Kędzierzynie – Koźlu odbył się finał  XIX Miejskiego Konkursu Ortograficznego.  Tematem przewodnim była rzeka Wisła. Pierwsze zadanie uczestników polegało na poprawieniu pisowni  kilkunastu zwrotów i wyrażeń wielką lub małą literą. Następnie uczestnicy tworzyli nazwy mieszkańców miejscowości położonych nad Wisłą. Trzecim zadaniem było...


Czytaj dalej...

Nabór uczniów do klasy 4 i 7 sportowej


Czytaj dalej...

Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2017/2018

1 luty 2018r. był w naszej szkole dniem podsumowania pracy i sukcesów uczniów w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. W związku z tym odbyły się uroczyste apele. Najpierw dla klas IV, następnie dla klas V i VI. Z każdej klasy zostali wyczytani i poproszeni o wystąpienie uczniowie, którzy osiągnęli  średnią 4,75 i wyższą, a także ci...


Czytaj dalej...
0123
Start Rozmaitości szkolne Spotkanie z pisarzem Waldemarem Cichoniem w PSP nr 12
Spotkanie z pisarzem Waldemarem Cichoniem w PSP nr 12

W piątek 2 marca gościliśmy  w naszej szkole pisarza Waldemara Cichonia – autora książek dla dzieci. Jest on autorem serii książek,w których bohaterem jest kot Cukierek: „Cukierku, ty łobuzie!”, „Nie martw się, Cukierku!”, „Popraw się, Cukierku!”, „Jak się masz, Cukierku?” i „Gdzie jesteś, Cukierku?”, „Dziękuję Ci, Cukierku!” oraz książki o psie „Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie!”. Pan Cichoń napisał  również książki w gwarze śląskiej: „Zdarziło sie na Ślonsku. Łopowieści niysamowite niy ino dlo bajtli” napisanej w dwóch wersjach językowych – po Śląsku i w literackim języku polskim (prawdziwe bajki z dziejów Górnego Śląska).

W spotkaniu autorskim brali udział uczniowie klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych z opiekunami . Pisarz zaprezentował dzieciom postać głównego bohatera swoich książek – domowego kota o imieniu Cukierek. Opowiedział kilka ciekawych i bardzo zabawnych historii z życia domowego ulubieńca, które rozbawiły młodych słuchaczy. Zachęcał uczniów do sięgania po książki. Starał się zaspokoić ich ciekawość, odpowiadając na pytania dotyczące warsztatu twórczego i pierwowzoru bohatera literackiego – kota, którego można zobaczyć na Facebooku (Cukierku, ty łobuzie / Facebook). Spotkanie uwieńczyło rozdawanie autografów oraz kupno książek z dedykacją autora.

 

Biblioteka szkolna zakupiła kilka egzemplarzy książek Waldemara Cichonia , zapraszam do wypożyczania i miłej lektury.

Spotkanie zorganizowała Urszula Bochenek

 

Szukaj

LogowanieCzas i Data


Dzisiaj jest: Piątek
23 Marca 2018
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr,
Zbysław

Do końca roku zostało 284 dni.
Zodiak: BaranStworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.