Najlepsi nagrodzeni

21 czerwca 2018r. uczniowie klas siódmych oraz klas drugich i trzecich gimnazjalnych uczestniczyli w apelu podsumowującym sukcesy odniesione przez nich w drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018. Wyróżnieni odbierali nagrody za konkursy i zawody sportowe o zasięgu szkolnym, miejskim, powiatowym, wojewódzkim, a nawet krajowym. Wszystkim nagrodzonym bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   Joanna Wydmuch


Czytaj dalej...

Impreza ekologiczno- integracyjna –„Razem dla ekologii i integracji. Z ekologią za pan brat– razem możemy ocalić i zmienić świat”

W dniu 18.05.2018 r. w naszej szkole pod  Patronatem Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle odbyła się impreza ekologiczno- integracyjna –„Razem dla ekologii i integracji. Z ekologią za pan brat– razem możemy ocalić i zmienić świat”.  Patronat medialny: Radio Park, Gazeta Lokalna.  Wzięły w niej udział 7 placówek z naszego miasta: PSP nr11, PSP nr 5, Publiczne Przedszkole...


Czytaj dalej...

MISTRZOSTWA POLSKI BIAŁYSTOK 16.06.2018r. SZKOLNA DRUŻYNOWA LIGA LA rocznik 2002-2004

W sobotę 16.06.2018r. w Białymstoku odbył się Finał Krajowy Szkolnej Drużynowej Ligi LA dziewcząt i chłopców. Zawody przeprowadzone w sposób profesjonalny z bardzo uroczystą oprawą. Wyróżnienie zapalenia znicza na otwarcie Finału Krajowego dostąpiła obecna Mistrzyni Polski w pięcioboju Alicja Sielska. Reprezentanci naszej szkoły zdobyli na Mistrzostwach Szkolnej Drużynowej Ligi LA  5 medali. Starty dziewcząt na...


Czytaj dalej...

Święto Szkoły

21 maja obchodziliśmy święto naszej szkoły. Uroczystości rozpoczęły się od apelu, w czasie którego uczniowie 7b przypomnieli wszystkim historię naszego patrona, a klasy 4e i 2a przygotowały część artystyczną. Po apelu reprezentanci klas 4-7 wzięli udział w konkursie wiedzy o patronie i historii naszej szkoły. Największą wiedzą wykazali się uczniowie klas 4d i 4e, uzyskując...


Czytaj dalej...
0123
Start Rozmaitości szkolne Spotkanie z pisarzem Waldemarem Cichoniem w PSP nr 12
Spotkanie z pisarzem Waldemarem Cichoniem w PSP nr 12

W piątek 2 marca gościliśmy  w naszej szkole pisarza Waldemara Cichonia – autora książek dla dzieci. Jest on autorem serii książek,w których bohaterem jest kot Cukierek: „Cukierku, ty łobuzie!”, „Nie martw się, Cukierku!”, „Popraw się, Cukierku!”, „Jak się masz, Cukierku?” i „Gdzie jesteś, Cukierku?”, „Dziękuję Ci, Cukierku!” oraz książki o psie „Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie!”. Pan Cichoń napisał  również książki w gwarze śląskiej: „Zdarziło sie na Ślonsku. Łopowieści niysamowite niy ino dlo bajtli” napisanej w dwóch wersjach językowych – po Śląsku i w literackim języku polskim (prawdziwe bajki z dziejów Górnego Śląska).

W spotkaniu autorskim brali udział uczniowie klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych z opiekunami . Pisarz zaprezentował dzieciom postać głównego bohatera swoich książek – domowego kota o imieniu Cukierek. Opowiedział kilka ciekawych i bardzo zabawnych historii z życia domowego ulubieńca, które rozbawiły młodych słuchaczy. Zachęcał uczniów do sięgania po książki. Starał się zaspokoić ich ciekawość, odpowiadając na pytania dotyczące warsztatu twórczego i pierwowzoru bohatera literackiego – kota, którego można zobaczyć na Facebooku (Cukierku, ty łobuzie / Facebook). Spotkanie uwieńczyło rozdawanie autografów oraz kupno książek z dedykacją autora.

 

Biblioteka szkolna zakupiła kilka egzemplarzy książek Waldemara Cichonia , zapraszam do wypożyczania i miłej lektury.

Spotkanie zorganizowała Urszula Bochenek

 

Szukaj

LogowanieCzas i Data


Dzisiaj jest: Niedziela
24 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan,
Wilhelm

Do końca roku zostało 191 dni.
Zodiak: RakStworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.