PÓŁKOLONIE LETNIE

Karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku pobierz 


Czytaj dalej...

Witaj Maj, Trzeci Maj, dla Polaków błogi raj!

W poniedziałek, 30 kwietnia odbył się w naszej szkole apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Konstytucja 3 maja, czyli Ustawa Rządowa z dnia 3 maja –  została uchwalona 3 maja 1791 roku. Była to  ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na...


Czytaj dalej...

Koło Teatralne znów wygrywa

16 kwietnia odbyły się II Międzypowiatowe Konfrontacje Teatralne w Zdzieszowicach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie uczęszczający na koło teatralneprowadzone przez panie Małgorzatę Kulik i Joannę Pakuła. W konkursie nasza grupa teatralna pokazała przedstawienie pt. „Kopciuszek”, którego scenariusz powstał na podstawie książki Alojzego Suchara „Baśnie zakręcone. Kopciuszek”.  Uczniowie zaprezentowali się rewelacyjnie i po raz drugi z rzędu...


Czytaj dalej...

Gala podsumowująca projekt „Wspieramy najlepszych II”

5 kwietnia 2018r. uczennica naszej szkoły – Julianna Madej (klasa 2d) uczestniczyła wraz z wychowawcą - Katarzyną Sitnik w uroczystej gali podsumowującej projekt „Wspieramy najlepszych II”. Gratulacje złożył Juliannie Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, list gratulacyjny został złożony również na ręce dyrekcji szkoły. Juliannie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Katarzyna Sitnik


Czytaj dalej...
0123
Start Wycieczki EUROWEEK – OBÓZ JĘZYKOWY
EUROWEEK – OBÓZ JĘZYKOWY

W dniach 05 – 09.05.2018 r. uczniowie klasy 6b, 6c i część z 6d  wraz z paniami Kariną Koszelą, Swietłaną Dbaj  i Małgorzatą Kopiec wzięli udział w projekcie szkoleniowym Euroweek – Szkoła Liderów. Celem projektu było  doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwijał inteligencję, uczył wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwijał kreatywność. Euroweek był prowadzony przez wolontariuszy z całego świata, którzy mieli za zadanie pomagać uczestnikom w poszerzaniu ich horyzontów w zakresie różnych kultur oraz podnosić umiejętności potrzebne do międzynarodowej współpracy.

Uczestnicy projektu spotkali się między innymi z wolontariuszami z Ekwadoru, Indonezji, Kosowa,  Indii, Meksyku, Wietnamu i Etiopii. Cechowało ich poczucie humoru, otwartość na innych i wiele energii w działaniu. Zajęcia były prowadzone głównie w języku angielskim i w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń. W celu podniesienia umiejętności społeczno-komunikacyjnych uczestników, program Euroweek otwierał przestrzeń do rozwijania poczucia pewności siebie poprzez zróżnicowane zadania, mające na celu integrację grupy i budowanie teamu, a także poprzez warsztaty językowe, odgrywanie ról, prezentacje, rozmowy motywacyjne oraz dyskusje grupowe z wolontariuszami. Uczniowie wzięli udział w czterech prezentacjach takich krajów jak Etiopia, Ekwador , Kosowo i Indonezja. Ponadto byli angażowani w wiele zabaw budujących grupę, pracowali w mieszanych grupach przygotowując film o narzuconej tematyce lub gatunku , pokaz talenu do Mam Talent oraz specjalne zadania do Mission Impossible, w ramach których musieli się nauczyć dwóch tańców z wylosowanego kraju. Oprócz tego dużo śpiewali i tańczyli, rozmawiali z wolontariuszami, tworzyli swoje wymyślone aplikacje komputerowe. Wzięli udział w spacerze górskim. Zwiedzili również Polanicę Zdrój podczas zorganizowanej przez wolontariuszy wycieczki. W miarę upływu czasu, nieśmiałość była coraz bardziej przełamywana i zostały nawiązane nowe znajomości z uczestnikami z innych szkół Polski.

 

Uczniowie zostali zakwaterowani w Ośrodku Willa Wiktoria znajdującym się w malowniczo położonej  miejscowości górskiej Różanka w Dolinie Kłodzkiej. Był to nowy obiekt. Pokoje były wysokiego standardu. Natomiast posiłki były urozmaicone i bardzo smaczne. Śniadania i kolacje miały formę szwedzkiego stołu.

Każdy z uczestników otrzymał Certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia  „EuroWeek – Szkoła Liderów”.  Natomiast szkoła otrzymała podziękowanie za współpracę przy organizacji obozu szkoleniowego.

Obóz okazał się wartą przeżycia przygodą. Ubogacił o nową wiedzę i umiejętności, ale przede wszystkim stał się okazją do nawiązania znajomości z ciekawymi ludźmi z całego świata i z pewnością uczestnicy świetnie się bawili w trakcie całego projektu.  W przyszłym roku z pewnością warto pojechać ponownie.

 

Karina Koszela

Swietłana Dbaj

Małgorzata Kopiec

 

Szukaj

LogowanieCzas i Data


Dzisiaj jest: Niedziela
27 Maja 2018
Imieniny obchodzą
Beda, Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan,
Magdalena, Radowit

Do końca roku zostało 219 dni.
Zodiak: BliźniętaStworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.