PÓŁKOLONIE LETNIE

Karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku pobierz 


Czytaj dalej...

Witaj Maj, Trzeci Maj, dla Polaków błogi raj!

W poniedziałek, 30 kwietnia odbył się w naszej szkole apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Konstytucja 3 maja, czyli Ustawa Rządowa z dnia 3 maja –  została uchwalona 3 maja 1791 roku. Była to  ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na...


Czytaj dalej...

Koło Teatralne znów wygrywa

16 kwietnia odbyły się II Międzypowiatowe Konfrontacje Teatralne w Zdzieszowicach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie uczęszczający na koło teatralneprowadzone przez panie Małgorzatę Kulik i Joannę Pakuła. W konkursie nasza grupa teatralna pokazała przedstawienie pt. „Kopciuszek”, którego scenariusz powstał na podstawie książki Alojzego Suchara „Baśnie zakręcone. Kopciuszek”.  Uczniowie zaprezentowali się rewelacyjnie i po raz drugi z rzędu...


Czytaj dalej...

Gala podsumowująca projekt „Wspieramy najlepszych II”

5 kwietnia 2018r. uczennica naszej szkoły – Julianna Madej (klasa 2d) uczestniczyła wraz z wychowawcą - Katarzyną Sitnik w uroczystej gali podsumowującej projekt „Wspieramy najlepszych II”. Gratulacje złożył Juliannie Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, list gratulacyjny został złożony również na ręce dyrekcji szkoły. Juliannie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Katarzyna Sitnik


Czytaj dalej...
0123
Start Rozmaitości szkolne "Egipcjanki " z PSP nr 12- wystawa " Tajemnice Starożytnego Egiptu oraz ich odkrywanie"
"Egipcjanki " z PSP nr 12- wystawa " Tajemnice Starożytnego Egiptu oraz ich odkrywanie"

Zapewne każdy z Was doświadczył choć raz w życiu fascynacji piramidami i Starożytnym Egiptem. Ci którzy chcieliby pogłębić swe informacje o tym państwie powinni koniecznie odwiedzić wystawę, która od 14 maja gości w Galerii na Strychu w Domu Kultury "Twierdza". Uczennice kl. IVa Aleksandra Karoń, Julia Szlucha, Kaje Fiedeń, Milenia Fiałkowska i Dominika Bujniewicz poczuły się na niej jak prawdziwe starożytne egipcjanki we fryzurach, strojach i biżuterii charakterystycznej dla tamtego okresu. Oprócz wystawy po której oprowadzał jej twórca prof. Andrzej Niwiński (uczeń słynnego archeologa prof. K. Michałowskiego) mogliśmy również zakupić książki "Abecadło znad Nilu", "Bajki staroegipskie". Wernisaż zakończył wykład prof. Niwińskiego.

 

 

 

Szukaj

LogowanieCzas i Data


Dzisiaj jest: Niedziela
27 Maja 2018
Imieniny obchodzą
Beda, Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan,
Magdalena, Radowit

Do końca roku zostało 219 dni.
Zodiak: BliźniętaStworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.