Najlepsi nagrodzeni

21 czerwca 2018r. uczniowie klas siódmych oraz klas drugich i trzecich gimnazjalnych uczestniczyli w apelu podsumowującym sukcesy odniesione przez nich w drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018. Wyróżnieni odbierali nagrody za konkursy i zawody sportowe o zasięgu szkolnym, miejskim, powiatowym, wojewódzkim, a nawet krajowym. Wszystkim nagrodzonym bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   Joanna Wydmuch


Czytaj dalej...

Impreza ekologiczno- integracyjna –„Razem dla ekologii i integracji. Z ekologią za pan brat– razem możemy ocalić i zmienić świat”

W dniu 18.05.2018 r. w naszej szkole pod  Patronatem Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle odbyła się impreza ekologiczno- integracyjna –„Razem dla ekologii i integracji. Z ekologią za pan brat– razem możemy ocalić i zmienić świat”.  Patronat medialny: Radio Park, Gazeta Lokalna.  Wzięły w niej udział 7 placówek z naszego miasta: PSP nr11, PSP nr 5, Publiczne Przedszkole...


Czytaj dalej...

MISTRZOSTWA POLSKI BIAŁYSTOK 16.06.2018r. SZKOLNA DRUŻYNOWA LIGA LA rocznik 2002-2004

W sobotę 16.06.2018r. w Białymstoku odbył się Finał Krajowy Szkolnej Drużynowej Ligi LA dziewcząt i chłopców. Zawody przeprowadzone w sposób profesjonalny z bardzo uroczystą oprawą. Wyróżnienie zapalenia znicza na otwarcie Finału Krajowego dostąpiła obecna Mistrzyni Polski w pięcioboju Alicja Sielska. Reprezentanci naszej szkoły zdobyli na Mistrzostwach Szkolnej Drużynowej Ligi LA  5 medali. Starty dziewcząt na...


Czytaj dalej...

Święto Szkoły

21 maja obchodziliśmy święto naszej szkoły. Uroczystości rozpoczęły się od apelu, w czasie którego uczniowie 7b przypomnieli wszystkim historię naszego patrona, a klasy 4e i 2a przygotowały część artystyczną. Po apelu reprezentanci klas 4-7 wzięli udział w konkursie wiedzy o patronie i historii naszej szkoły. Największą wiedzą wykazali się uczniowie klas 4d i 4e, uzyskując...


Czytaj dalej...
0123
Start Pedagog i psycholog szkolny
Pedagog i Psycholog

PEDAGOG SZKOLNY

ELŻBIETA BIELNICKA - MOC

MAŁGORZATA WOLSKA

PSYCHOLOG SZKOLNY

GABRIELA LOCH

 

Pedagog szkolny  zaprasza wszystkich uczniów, którzy mają jakiekolwiek trudności w szkole tzn. –
- pedagog pomoże w nauce każdemu uczniowi, a szczególnie temu, który ma problemy z jakimś przedmiotem
- pomoże uczniom w rozwiązaniu  ich konfliktów z rówieśnikami
- pomoże uczniowi  rozwiązać jego indywidualny kłopot
- u pedagoga można odrobić zadania domowe po lub przed lekcjami, można miło spędzić  przerwy międzylekcyjne
- pedagog pracuje z grupą uczniów lub indywidualnie z każdym kto potrzebuje pomocy i wsparcia.

Pedagog pracuje i wspiera rodziców w ich trudnościach z dziećmi
-pomoże rozwiązać konflikt z dzieckiem
- pomoże  ukierunkować rodziców  w procesie wychowania dziecka
-pomoże rodzicom w sytuacji trudności szkolnych ich dziecka
- pomoże rozwiązać problem trudności materialnych w rodzinie

Pedagog szkolny wspiera nauczycieli w ich pracy z uczniami.
Kontroluje realizacje obowiązku szkolnego przez uczniów.
Współpracuje z Sądem, Policją, MOPS-em, PCPR-em i innymi instytucjami wspierającymi szkołę
i rodzinę.

Pedagog szkolny: Elżbieta Bielnicka - Moc (budynek przy ul. Piastowska 30)

 

PONIEDZIAŁEK

 

WTOREK

 

ŚRODA

 

CZWARTEK

 

PIĄTEK

 

800 - 1500

 

800 - 1300

1200 - 1400 budynek przy ul. Piramowicza


 

800 - 1500

 

1000 - 1500

 


 

900 - 1300

1200 - 1500 budynek przy ul. Piramowicza

 

nr tel. do gabinetu pedagoga szkolnego

77 40 – 61 - 600 wew. 116

Pedagog szkolny: Małgorzata Wolska (budynek B)

 

PONIEDZIAŁEK


WTOREK


ŚRODA


CZWARTEK


PIĄTEK

 

1300 - 1600

 

 

730 - 1130

 

1330 - 1600

 

730 - 1130

 

 

1300 - 1530

 

 

 

 

 

 

 

Psycholog szkolny: Gabriela Loch (budynek B)

 

PONIEDZIAŁEK


WTOREK


ŚRODA


CZWARTEK


PIĄTEK

 

850-1035

1135-1220

 

 

 

...................

 

 

......................

 

 

.....................

 

 

1200 –1430

1515 – 1600 (konsultacje)

Pedagog szkolny to osoba, która zajmuje się uczniami mającymi trudności w nauce. Trudności w nauce to pierwszy sygnał, że należy uczniowi pomóc. Zadaniem pedagoga jest znaleźć przyczynę i pomóc uczniowi uczyć się, a przez to rozwijać się, na miarę swoich możliwości. Czasami uczeń ma także trudności w relacjach z rówieśnikami, wtedy również skorzystać z pomocy pedagoga szkolnego. Większość uczniów w szkole korzysta także z doradztwa zawodowego, które prowadzi pedagog szkolny w formie zajęć z całą klasą oraz w formie konsultacji indywidualnych.

Pedagog często pomaga rodzinie ucznia. Konsultacje w sprawach wychowawczych, pomoc w trudnej sytuacji materialnej, stypendia i doradztwo zawodowe.

Psycholog szkolny to osoba, która pomaga w radzeniu sobie z trudnymi zachowaniami, w rozwiązywaniu problemów w relacjach z rówieśnikami, czyli kiedy dzieje się coś złego można zwrócić się do niej po pomoc. Psycholog wspomaga ucznia w sytuacji trudności w radzeniu sobie z emocjami (np. obniżony nastrój, stres szkolny, lęki). W sytuacji kiedy uczeń ma takie problemy psycholog je diagnozuje i stara się pomóc. Jeśli jest taka potrzeba kieruje dziecko i jego rodziców do specjalistów.

Psycholog szkolny zajmuje się diagnozowaniem zdolności u uczniów. Uczeń zdolny może skorzystać z porady ja rozwijać swoje uzdolnienia. Psycholog, często współpracuje z rodziną dziecka. Konsultacje, porady, pomoc psychologiczna to ważna część jej pracy.

Zarówno pedagog jak i psycholog ściśle współpracują z nauczycielami i wychowawcami. Czasami to właśnie nauczyciele pierwsi zauważają problem i wtedy razem starają się pomóc. Czasem jest tak, ze uczniowi trudno jest się porozumieć z jakimś nauczycielem. Wtedy razem staramy się znaleźć jakieś rozwiązanie. Często wykorzystujemy metodę mediacji.

 

Szukaj

LogowanieCzas i Data


Dzisiaj jest: Niedziela
24 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan,
Wilhelm

Do końca roku zostało 191 dni.
Zodiak: RakStworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.