Najlepsi nagrodzeni

21 czerwca 2018r. uczniowie klas siódmych oraz klas drugich i trzecich gimnazjalnych uczestniczyli w apelu podsumowującym sukcesy odniesione przez nich w drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018. Wyróżnieni odbierali nagrody za konkursy i zawody sportowe o zasięgu szkolnym, miejskim, powiatowym, wojewódzkim, a nawet krajowym. Wszystkim nagrodzonym bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   Joanna Wydmuch


Czytaj dalej...

Impreza ekologiczno- integracyjna –„Razem dla ekologii i integracji. Z ekologią za pan brat– razem możemy ocalić i zmienić świat”

W dniu 18.05.2018 r. w naszej szkole pod  Patronatem Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle odbyła się impreza ekologiczno- integracyjna –„Razem dla ekologii i integracji. Z ekologią za pan brat– razem możemy ocalić i zmienić świat”.  Patronat medialny: Radio Park, Gazeta Lokalna.  Wzięły w niej udział 7 placówek z naszego miasta: PSP nr11, PSP nr 5, Publiczne Przedszkole...


Czytaj dalej...

MISTRZOSTWA POLSKI BIAŁYSTOK 16.06.2018r. SZKOLNA DRUŻYNOWA LIGA LA rocznik 2002-2004

W sobotę 16.06.2018r. w Białymstoku odbył się Finał Krajowy Szkolnej Drużynowej Ligi LA dziewcząt i chłopców. Zawody przeprowadzone w sposób profesjonalny z bardzo uroczystą oprawą. Wyróżnienie zapalenia znicza na otwarcie Finału Krajowego dostąpiła obecna Mistrzyni Polski w pięcioboju Alicja Sielska. Reprezentanci naszej szkoły zdobyli na Mistrzostwach Szkolnej Drużynowej Ligi LA  5 medali. Starty dziewcząt na...


Czytaj dalej...

Święto Szkoły

21 maja obchodziliśmy święto naszej szkoły. Uroczystości rozpoczęły się od apelu, w czasie którego uczniowie 7b przypomnieli wszystkim historię naszego patrona, a klasy 4e i 2a przygotowały część artystyczną. Po apelu reprezentanci klas 4-7 wzięli udział w konkursie wiedzy o patronie i historii naszej szkoły. Największą wiedzą wykazali się uczniowie klas 4d i 4e, uzyskując...


Czytaj dalej...
0123
Start Biblioteka
Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna - służy realizacji programu nauczania i wychowania uczniów oraz kształceniu zawodowemu nauczycieli.

Oprócz udostępniania zbiorów uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, biblioteka zajmuje się dystrybucją tanich książek, organizuje kiermasze okolicznościowe, konkursy biblioteczne i imprezy artystyczno- literackie.

Biblioteka powstała w roku otwarcia szkoły (1963). Mieści się w głównej części szkoły, obok sekretariatu.

Pomieszczenie składa się z trzech części: czytelni ze stanowiskami komputerowymi, wypożyczalni oraz zaplecza do prac techniczno - konserwacyjnych.

Bilioteka jest czynna:


poniedz.    7.15 - 12.40;  13.25 - 15.20
wtorek      8.45 - 15.25
środa        7.15 - 11.40;  12.25 - 15.20
czwartek   7.30 - 13.40
piątek        8.45 - 12.45

 

Obecnie pracuje tu pani Urszula Bochenek.

Regulamin korzystania z czytelni komputerowej

 

Stan księgozbioru:

Aktualny stan księgozbioru wynosi 13 300 woluminów.

Na wyposażeniu biblioteki są również:  różnorodne czasopisma, płyty kompaktowe, kasety magnetofonowe, kasety wideo.

 

WSPÓŁPRACA Z WYDAWNICTWAMI:

Od kilku lat biblioteka współpracuje z  tym wydawnictwem. Za sprzedaż książek  otrzymuje wybrane przez siebie ciekawe pozycje popularnonaukowe. Najbliższy kiermasz planowany jest w połowie lutego 2016 roku.2. Współpraca z Wydawnictwem Drugi Tom. Od kilku lat biblioteka współpracuje z HiKTK w Tuliszkowie. Kilka razy w ciągu roku szkolnego otrzymujemy paczkę z nowymi książkami do sprzedaży po atrakcyjnej cenie. Wśród nich są baśnie, książki przygodowe, lektury, słowniki, ciekawe albumy, kolorowanki itd. Za zarobione w ten sposób pieniądze biblioteka otrzymuje wybrane przez siebie książki. Ostatni kiermasz odbył się  w dniach 1 –3 grudnia 2015 r. Biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o nowe książki.w Tuliszkowie.1. Współpraca z Hurtownią i Księgarnią Taniej Książki

 

Aktualności biblioteczne
- Od lat przy bibliotece działa Koło biblioteczno- medialne. Są to uczniowie klas 4-6 chętni do pracy w bibliotece szkolnej. Pomagają w wypożyczaniu książek, organizacji imprez czytelniczych i kiermaszy książek. Chętnie biorą udział w różnych przedstawieniach dla uczniów naszej szkoły i środowiska lokalnego ( przedszkola i szkoły podstawowe).
- W bibliotece organizowane są zajęcia tematyczne dotyczące różnych dziedzin życia np sportu (zdjęcia)
- W bibliotece znajduje się czytelnia komputerowa,  z  której  korzystają uczniowie wyszukujący sobie informacje potrzebne do lekcji i zadań domowych lub korzystają  gier edukacyjnych (zdjęcie).
- W dniach 25- 27 listopad 2015 roku obchodziliśmy w bibliotece Światowy Dzień Pluszowego Misia. W zajęciach uczestniczyli uczniowie  z klas 1-2.
- W dniach 1-3 grudnia 2015 roku odbył się kiermasz taniej książki. Za sprzedaż książek biblioteka otrzymała wybrane przez siebie pozycje książkowe.
- W dniu 11 stycznia 2016 roku odbędzie się konkurs czytelniczy na podstawie książki Astrid Lindgren "ŚWIĘTA W BULLERBYN I U NAS!". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 2-4.

 

Szukaj

LogowanieCzas i Data


Dzisiaj jest: Niedziela
24 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan,
Wilhelm

Do końca roku zostało 191 dni.
Zodiak: RakStworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.