Laureaci i Finaliści tegorocznych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w naszej szkole.

Zofia Mikrut- Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Katarzyna Banach-Kozielewska Arkadiusz Moskal- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Roksana Maj-Hatłas Mateusz Wojtarowisz-Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Agnieszka Opiat-Tarka Julia Głombik- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Elżbieta Kot Maik Janus- Laureat Wojewódzkiego...


Czytaj dalej...

XIX Miejski Konkurs Ortograficzny

Dnia  17.03. 2018 r.  w Osiedlowym Domu Kultury „Komes” w Kędzierzynie – Koźlu odbył się finał  XIX Miejskiego Konkursu Ortograficznego.  Tematem przewodnim była rzeka Wisła. Pierwsze zadanie uczestników polegało na poprawieniu pisowni  kilkunastu zwrotów i wyrażeń wielką lub małą literą. Następnie uczestnicy tworzyli nazwy mieszkańców miejscowości położonych nad Wisłą. Trzecim zadaniem było...


Czytaj dalej...

Nabór uczniów do klasy 4 i 7 sportowej


Czytaj dalej...

Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2017/2018

1 luty 2018r. był w naszej szkole dniem podsumowania pracy i sukcesów uczniów w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. W związku z tym odbyły się uroczyste apele. Najpierw dla klas IV, następnie dla klas V i VI. Z każdej klasy zostali wyczytani i poproszeni o wystąpienie uczniowie, którzy osiągnęli  średnią 4,75 i wyższą, a także ci...


Czytaj dalej...
0123
Start Biblioteka
Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna - służy realizacji programu nauczania i wychowania uczniów oraz kształceniu zawodowemu nauczycieli.

Oprócz udostępniania zbiorów uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, biblioteka zajmuje się dystrybucją tanich książek, organizuje kiermasze okolicznościowe, konkursy biblioteczne i imprezy artystyczno- literackie.

Biblioteka powstała w roku otwarcia szkoły (1963). Mieści się w głównej części szkoły, obok sekretariatu.

Pomieszczenie składa się z trzech części: czytelni ze stanowiskami komputerowymi, wypożyczalni oraz zaplecza do prac techniczno - konserwacyjnych.

Bilioteka jest czynna:


poniedz.    7.15 - 12.40;  13.25 - 15.20
wtorek      8.45 - 15.25
środa        7.15 - 11.40;  12.25 - 15.20
czwartek   7.30 - 13.40
piątek        8.45 - 12.45

 

Obecnie pracuje tu pani Urszula Bochenek.

Regulamin korzystania z czytelni komputerowej

 

Stan księgozbioru:

Aktualny stan księgozbioru wynosi 13 300 woluminów.

Na wyposażeniu biblioteki są również:  różnorodne czasopisma, płyty kompaktowe, kasety magnetofonowe, kasety wideo.

 

WSPÓŁPRACA Z WYDAWNICTWAMI:

Od kilku lat biblioteka współpracuje z  tym wydawnictwem. Za sprzedaż książek  otrzymuje wybrane przez siebie ciekawe pozycje popularnonaukowe. Najbliższy kiermasz planowany jest w połowie lutego 2016 roku.2. Współpraca z Wydawnictwem Drugi Tom. Od kilku lat biblioteka współpracuje z HiKTK w Tuliszkowie. Kilka razy w ciągu roku szkolnego otrzymujemy paczkę z nowymi książkami do sprzedaży po atrakcyjnej cenie. Wśród nich są baśnie, książki przygodowe, lektury, słowniki, ciekawe albumy, kolorowanki itd. Za zarobione w ten sposób pieniądze biblioteka otrzymuje wybrane przez siebie książki. Ostatni kiermasz odbył się  w dniach 1 –3 grudnia 2015 r. Biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o nowe książki.w Tuliszkowie.1. Współpraca z Hurtownią i Księgarnią Taniej Książki

 

Aktualności biblioteczne
- Od lat przy bibliotece działa Koło biblioteczno- medialne. Są to uczniowie klas 4-6 chętni do pracy w bibliotece szkolnej. Pomagają w wypożyczaniu książek, organizacji imprez czytelniczych i kiermaszy książek. Chętnie biorą udział w różnych przedstawieniach dla uczniów naszej szkoły i środowiska lokalnego ( przedszkola i szkoły podstawowe).
- W bibliotece organizowane są zajęcia tematyczne dotyczące różnych dziedzin życia np sportu (zdjęcia)
- W bibliotece znajduje się czytelnia komputerowa,  z  której  korzystają uczniowie wyszukujący sobie informacje potrzebne do lekcji i zadań domowych lub korzystają  gier edukacyjnych (zdjęcie).
- W dniach 25- 27 listopad 2015 roku obchodziliśmy w bibliotece Światowy Dzień Pluszowego Misia. W zajęciach uczestniczyli uczniowie  z klas 1-2.
- W dniach 1-3 grudnia 2015 roku odbył się kiermasz taniej książki. Za sprzedaż książek biblioteka otrzymała wybrane przez siebie pozycje książkowe.
- W dniu 11 stycznia 2016 roku odbędzie się konkurs czytelniczy na podstawie książki Astrid Lindgren "ŚWIĘTA W BULLERBYN I U NAS!". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 2-4.

 

Szukaj

LogowanieCzas i Data


Dzisiaj jest: Piątek
23 Marca 2018
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr,
Zbysław

Do końca roku zostało 284 dni.
Zodiak: BaranStworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.