Laureaci i Finaliści tegorocznych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w naszej szkole.

Zofia Mikrut- Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Katarzyna Banach-Kozielewska Arkadiusz Moskal- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Roksana Maj-Hatłas Mateusz Wojtarowisz-Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Agnieszka Opiat-Tarka Julia Głombik- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Elżbieta Kot Maik Janus- Laureat Wojewódzkiego...


Czytaj dalej...

XIX Miejski Konkurs Ortograficzny

Dnia  17.03. 2018 r.  w Osiedlowym Domu Kultury „Komes” w Kędzierzynie – Koźlu odbył się finał  XIX Miejskiego Konkursu Ortograficznego.  Tematem przewodnim była rzeka Wisła. Pierwsze zadanie uczestników polegało na poprawieniu pisowni  kilkunastu zwrotów i wyrażeń wielką lub małą literą. Następnie uczestnicy tworzyli nazwy mieszkańców miejscowości położonych nad Wisłą. Trzecim zadaniem było...


Czytaj dalej...

Nabór uczniów do klasy 4 i 7 sportowej


Czytaj dalej...

Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2017/2018

1 luty 2018r. był w naszej szkole dniem podsumowania pracy i sukcesów uczniów w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. W związku z tym odbyły się uroczyste apele. Najpierw dla klas IV, następnie dla klas V i VI. Z każdej klasy zostali wyczytani i poproszeni o wystąpienie uczniowie, którzy osiągnęli  średnią 4,75 i wyższą, a także ci...


Czytaj dalej...
0123
Start Hymn szkoły
Hymn

Hymn, "(...) uroczysta pieśń symbolizująca określoną ideę, ustalona przez tradycję" (Uniwersalny słownik języka polskiego, PWN, Warszawa 2003).

 Przez ponad 20 lat, do roku 1989, rolę hymnu szkolnego pełniła pieśń o następującej treści:

 

Dawno ucichły dziejowe burze.

Historią dla nas wszystko to jest.

Młodzież inaczej Polsce dziś służy:

nauka, praca to dni naszych treść.


Służymy Ci Ojczyzno już od najmłodszych lat,

by rozkwitł socjalizmu wspaniały kwiat.

Służymy wielkiej sprawie, co dziś ogarnia glob.

W szeregu razem z nami miliony ludzi są.

(przekład rosyjski)

 

 W 1989 roku dyrektor szkoły Adam Struś ogłosił konkurs na nowy hymn szkoły. Zdaniem jury najbardziej odpowiednia okazała się pieśń ułożona przez uczniów klasy Vb i ich wychowawczynię Lidię Mańkę:

 

Oto obecny hymn szkoły:

 

Nauka to nasz obowiązek.

Nauka to mądrości trzos.

Nauka to czytanie książek.

Nauka to nasz przyszły los.


Ref. My, szkolna gromada, wesoła gromada.

Tak ważny jest dziś dla nas los,

Ojczyzny los, Ojczyzny los!


Chcemy dla Polski dobrze się uczyć,

Pracować dla niej i służyć jej.

Historia kraju będzie nam mówić,

Jak wiernym być Ojczyźnie swej.

Lidia Mańka

 

 

Szukaj

LogowanieCzas i Data


Dzisiaj jest: Piątek
23 Marca 2018
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr,
Zbysław

Do końca roku zostało 284 dni.
Zodiak: BaranStworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.