Najlepsi nagrodzeni

21 czerwca 2018r. uczniowie klas siódmych oraz klas drugich i trzecich gimnazjalnych uczestniczyli w apelu podsumowującym sukcesy odniesione przez nich w drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018. Wyróżnieni odbierali nagrody za konkursy i zawody sportowe o zasięgu szkolnym, miejskim, powiatowym, wojewódzkim, a nawet krajowym. Wszystkim nagrodzonym bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   Joanna Wydmuch


Czytaj dalej...

Impreza ekologiczno- integracyjna –„Razem dla ekologii i integracji. Z ekologią za pan brat– razem możemy ocalić i zmienić świat”

W dniu 18.05.2018 r. w naszej szkole pod  Patronatem Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle odbyła się impreza ekologiczno- integracyjna –„Razem dla ekologii i integracji. Z ekologią za pan brat– razem możemy ocalić i zmienić świat”.  Patronat medialny: Radio Park, Gazeta Lokalna.  Wzięły w niej udział 7 placówek z naszego miasta: PSP nr11, PSP nr 5, Publiczne Przedszkole...


Czytaj dalej...

MISTRZOSTWA POLSKI BIAŁYSTOK 16.06.2018r. SZKOLNA DRUŻYNOWA LIGA LA rocznik 2002-2004

W sobotę 16.06.2018r. w Białymstoku odbył się Finał Krajowy Szkolnej Drużynowej Ligi LA dziewcząt i chłopców. Zawody przeprowadzone w sposób profesjonalny z bardzo uroczystą oprawą. Wyróżnienie zapalenia znicza na otwarcie Finału Krajowego dostąpiła obecna Mistrzyni Polski w pięcioboju Alicja Sielska. Reprezentanci naszej szkoły zdobyli na Mistrzostwach Szkolnej Drużynowej Ligi LA  5 medali. Starty dziewcząt na...


Czytaj dalej...

Święto Szkoły

21 maja obchodziliśmy święto naszej szkoły. Uroczystości rozpoczęły się od apelu, w czasie którego uczniowie 7b przypomnieli wszystkim historię naszego patrona, a klasy 4e i 2a przygotowały część artystyczną. Po apelu reprezentanci klas 4-7 wzięli udział w konkursie wiedzy o patronie i historii naszej szkoły. Największą wiedzą wykazali się uczniowie klas 4d i 4e, uzyskując...


Czytaj dalej...
0123
Start Hymn szkoły
Hymn

Hymn, "(...) uroczysta pieśń symbolizująca określoną ideę, ustalona przez tradycję" (Uniwersalny słownik języka polskiego, PWN, Warszawa 2003).

 Przez ponad 20 lat, do roku 1989, rolę hymnu szkolnego pełniła pieśń o następującej treści:

 

Dawno ucichły dziejowe burze.

Historią dla nas wszystko to jest.

Młodzież inaczej Polsce dziś służy:

nauka, praca to dni naszych treść.


Służymy Ci Ojczyzno już od najmłodszych lat,

by rozkwitł socjalizmu wspaniały kwiat.

Służymy wielkiej sprawie, co dziś ogarnia glob.

W szeregu razem z nami miliony ludzi są.

(przekład rosyjski)

 

 W 1989 roku dyrektor szkoły Adam Struś ogłosił konkurs na nowy hymn szkoły. Zdaniem jury najbardziej odpowiednia okazała się pieśń ułożona przez uczniów klasy Vb i ich wychowawczynię Lidię Mańkę:

 

Oto obecny hymn szkoły:

 

Nauka to nasz obowiązek.

Nauka to mądrości trzos.

Nauka to czytanie książek.

Nauka to nasz przyszły los.


Ref. My, szkolna gromada, wesoła gromada.

Tak ważny jest dziś dla nas los,

Ojczyzny los, Ojczyzny los!


Chcemy dla Polski dobrze się uczyć,

Pracować dla niej i służyć jej.

Historia kraju będzie nam mówić,

Jak wiernym być Ojczyźnie swej.

Lidia Mańka

 

 

Szukaj

LogowanieCzas i Data


Dzisiaj jest: Niedziela
24 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan,
Wilhelm

Do końca roku zostało 191 dni.
Zodiak: RakStworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.