Laureaci i Finaliści tegorocznych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w naszej szkole.

Zofia Mikrut- Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Katarzyna Banach-Kozielewska Arkadiusz Moskal- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Roksana Maj-Hatłas Mateusz Wojtarowisz-Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Agnieszka Opiat-Tarka Julia Głombik- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Elżbieta Kot Maik Janus- Laureat Wojewódzkiego...


Czytaj dalej...

XIX Miejski Konkurs Ortograficzny

Dnia  17.03. 2018 r.  w Osiedlowym Domu Kultury „Komes” w Kędzierzynie – Koźlu odbył się finał  XIX Miejskiego Konkursu Ortograficznego.  Tematem przewodnim była rzeka Wisła. Pierwsze zadanie uczestników polegało na poprawieniu pisowni  kilkunastu zwrotów i wyrażeń wielką lub małą literą. Następnie uczestnicy tworzyli nazwy mieszkańców miejscowości położonych nad Wisłą. Trzecim zadaniem było...


Czytaj dalej...

Nabór uczniów do klasy 4 i 7 sportowej


Czytaj dalej...

Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2017/2018

1 luty 2018r. był w naszej szkole dniem podsumowania pracy i sukcesów uczniów w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. W związku z tym odbyły się uroczyste apele. Najpierw dla klas IV, następnie dla klas V i VI. Z każdej klasy zostali wyczytani i poproszeni o wystąpienie uczniowie, którzy osiągnęli  średnią 4,75 i wyższą, a także ci...


Czytaj dalej...
0123
Start Rozmaitości szkolne
Rozmaitości szkolne
„Witaj wiosno 2018!”

- w ten sposób starsza grupa przywitała wiosnę. Było wesoło i bardzo barwnie, gdyż każda klasa zaprezentowała się w innym kolorze. Uczniowie zachwycili jury udanymi hasłami, ułożonymi specjalnie na tę okazję tekstami piosenek o wiośnie, oraz  udziałem w wesołych konkurencjach. Wszystkie klasy świetnie się spisały! Słowa uznania należą się również opiekunom klas, którzy zdobywali punkty w dwu przeznaczonych dla nich konkurencjach. Rywalizacja była zacięta, ale to klasie 3bg udało się zająć I miejsce. II miejsce przypadło klasie 2dg, a III - 7a. Gratulacje! Wszystkie klasy zostały nagrodzone czekoladkami. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe naszej akcji.

Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

jest  corocznym świętem obchodzonym 21 lutego.

W dniu 21 lutego 2018r.  uczniowie klas gimnazjalnych i klas siódmych w czasie przerw mogli zmierzyć się z trudnościami  mowy ojczystej. Koleżanki z IIIbg-  Ola, Julia, Oliwia, Anita – przygotowały zadania, które na pewno urozmaiciły wolny czas między lekcjami. Tak więc,  wyjaśnialiśmy znaczenia wyrazów, uzasadnialiśmy pisownię  lub rozpoznawaliśmy  pleonazm, jednocześnie  wskazując w nim  błąd (np. cofnąć się do tyłu, nadal kontynuować).

Zabawa połączona z nauką dała wiele dobrego. Zapewne będziemy pamiętać, że warto dbać o poprawność językową, bogacić swoje słownictwo i  dostrzegać piękno naszego języka.

Więcej…
 
„Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży, BAKCYL”

Dnia 02.03.2018r.  uczniowie klas 2ag, 3ag, 3bg, 3dg  wzięli udział w  warsztatach w ramach realizacji nowatorskiego projektu „Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży, BAKCYL”. Zajęcia z bankowości zatytułowane: „Mądre inwestowanie”  poprowadziła  p. Agnieszka Zaborska- Konkolewska  pracownik banku z Kędzierzyna-Koźla. Projekt BAKCYL jest społecznym projektem edukacyjnym, stanowiącym odpowiedź polskiego sektora bankowego na potrzeby edukacji finansowej młodego pokolenia.

Więcej…
 
Spotkanie z pisarzem Waldemarem Cichoniem w PSP nr 12

W piątek 2 marca gościliśmy  w naszej szkole pisarza Waldemara Cichonia – autora książek dla dzieci. Jest on autorem serii książek,w których bohaterem jest kot Cukierek: „Cukierku, ty łobuzie!”, „Nie martw się, Cukierku!”, „Popraw się, Cukierku!”, „Jak się masz, Cukierku?” i „Gdzie jesteś, Cukierku?”, „Dziękuję Ci, Cukierku!” oraz książki o psie „Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie!”. Pan Cichoń napisał  również książki w gwarze śląskiej: „Zdarziło sie na Ślonsku. Łopowieści niysamowite niy ino dlo bajtli” napisanej w dwóch wersjach językowych – po Śląsku i w literackim języku polskim (prawdziwe bajki z dziejów Górnego Śląska).

Więcej…
 
Bal karnawałowy klas 1-3

Wzorem lat ubiegłych Bal Karnawałowy dla klas 1-3 w bajkowym stylu przygotowały panie ze świetlicy. W tym roku każda z klas losowała bajkę, która miała być stylizacją dla wszystkich. Wszystkie klasy wykazały się wielką kreatywnością, a wiele strojów mogłoby z powodzeniem być kostiumem do pełnometrażowych filmów, mimo że na początku padały głosy, że zadanie każdej z klas było zbyt trudne. Komisja pod przewodnictwem pani wicedyrektor Ewy Ryzner I miejsce przyznała klasie 1b z wychowawczynią za stroje do bajki „Czerwony Kapturek”

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 57

Szukaj

LogowanieCzas i Data


Dzisiaj jest: Piątek
23 Marca 2018
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr,
Zbysław

Do końca roku zostało 284 dni.
Zodiak: BaranStworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.