Laureaci i Finaliści tegorocznych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w naszej szkole.

Zofia Mikrut- Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Katarzyna Banach-Kozielewska Arkadiusz Moskal- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Roksana Maj-Hatłas Mateusz Wojtarowisz-Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Agnieszka Opiat-Tarka Julia Głombik- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Elżbieta Kot Maik Janus- Laureat Wojewódzkiego...


Czytaj dalej...

XIX Miejski Konkurs Ortograficzny

Dnia  17.03. 2018 r.  w Osiedlowym Domu Kultury „Komes” w Kędzierzynie – Koźlu odbył się finał  XIX Miejskiego Konkursu Ortograficznego.  Tematem przewodnim była rzeka Wisła. Pierwsze zadanie uczestników polegało na poprawieniu pisowni  kilkunastu zwrotów i wyrażeń wielką lub małą literą. Następnie uczestnicy tworzyli nazwy mieszkańców miejscowości położonych nad Wisłą. Trzecim zadaniem było...


Czytaj dalej...

Nabór uczniów do klasy 4 i 7 sportowej


Czytaj dalej...

Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2017/2018

1 luty 2018r. był w naszej szkole dniem podsumowania pracy i sukcesów uczniów w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. W związku z tym odbyły się uroczyste apele. Najpierw dla klas IV, następnie dla klas V i VI. Z każdej klasy zostali wyczytani i poproszeni o wystąpienie uczniowie, którzy osiągnęli  średnią 4,75 i wyższą, a także ci...


Czytaj dalej...
0123
Start Uroczystości
Uroczystości
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Tradycyjnie już 1 marca przed budynkiem dawnej siedziby Urzędu Bezpieczeństwa przy ulicy Piastowskiej miały miejsce uroczystości ku czci Żołnierzy Wyklętych i innych działaczy podziemia niepodległościowego. Wcześniej w kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej odprawiono także uroczystą mszę w intencji bohaterów.

W uroczystych obchodach tego dnia wzięły udział poczty sztandarowe naszej szkoły.

 

Adriana Piliszko

Więcej…
 
Apel podsumowujący I semestr w klasach siódmych i oddziałach gimnazjalnych

5 lutego 2018 roku odbył się apel podsumowujący I semestr dla klas siódmych szkoły podstawowej oraz drugich i trzecich klas gimnazjum. Społeczność uczniowska poznała uczniów, którzy zdobyli średnie 4,75 i więcej. Wyróżniono również tych, którzy nie opuścili ani jednej godziny lekcyjnej. Wręczono dyplomy i wyróżnienia za udział w różnych konkursach, które zostały zorganizowane  w naszej szkole.

Więcej…
 
„Jest taki zmierzch wśród grudniowych, szarych dni…”

Znów nastał czas wyczekiwany przez wszystkich zarówno „małych”, jak i „dużych”. Magia Świąt Bożego Narodzenia po raz kolejny zjednoczyła wszystkich. W naszej szkole  w piątek, od samego rana składaliśmy sobie życzenia,  dzieliliśmy się potrawami i słodkościami świątecznymi. Uczniowie klasy 3a przygotowani przez p. Małgosię Kulik, w piękny sposób przypomnieli nam historię narodzenia Jezusa. Natomiast baśniowa scenografia Jasełek wprowadziło nastrój radości i oczekiwania.

W atmosferę najpiękniejszych świąt – Świąt Bożego Narodzenia – już w środę, uczniów klas I – VI wprowadziła audycja radiowa przybliżająca ich historię.

Więcej…
 
„Orlęta Lwowskie są naszym Patronem…”

W dniu 17 listopada 2017r. uczciliśmy naszego Patrona– Orlęta Lwowskie. Po raz pierwszy uczniowie klas II i III gimnazjum świętowali  ten dzień z uczniami klas siódmych .

Motto: „Sięgnij po swoje marzenia” towarzyszyło nam od rana.
W czasie zajęć  z wychowawcami mogliśmy  opowiedzieć o swoich pragnieniach,  dostrzec ich wartość w naszym życiu. W grupach wykonaliśmy plansze z mapą marzeń nastolatka. Skonfrontowaliśmy  je z dążeniami Orląt Lwowskich, które w czasie  wojny najbardziej pragnęły wolności , dlatego tak wielu młodych Polaków ruszyło do obrony Lwowa.

Więcej…
 
WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO dla szkół podstawowych

Etap szkolny

Do konkursu przystąpiło 35 uczniów . Aby zakwalifikować się  do następnego etapu uczniowie musieli uzyskać nie mniej niż 75% poprawnych odpowiedzi . Do etapu miejskiego zakwalifikowało  się pięciu uczniów

LP       Nazwisko i imię          Klasa

1          Dobner Bianka           7c

2          Kucypera Marcel        7c

3          Biesiada Emilia           7c

4          Kałwak Marcin           7a

5          Szklarczyk Maria        7b

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach konkursu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 15

Szukaj

LogowanieCzas i Data


Dzisiaj jest: Piątek
23 Marca 2018
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr,
Zbysław

Do końca roku zostało 284 dni.
Zodiak: BaranStworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.