Najlepsi nagrodzeni

21 czerwca 2018r. uczniowie klas siódmych oraz klas drugich i trzecich gimnazjalnych uczestniczyli w apelu podsumowującym sukcesy odniesione przez nich w drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018. Wyróżnieni odbierali nagrody za konkursy i zawody sportowe o zasięgu szkolnym, miejskim, powiatowym, wojewódzkim, a nawet krajowym. Wszystkim nagrodzonym bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   Joanna Wydmuch


Czytaj dalej...

Impreza ekologiczno- integracyjna –„Razem dla ekologii i integracji. Z ekologią za pan brat– razem możemy ocalić i zmienić świat”

W dniu 18.05.2018 r. w naszej szkole pod  Patronatem Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle odbyła się impreza ekologiczno- integracyjna –„Razem dla ekologii i integracji. Z ekologią za pan brat– razem możemy ocalić i zmienić świat”.  Patronat medialny: Radio Park, Gazeta Lokalna.  Wzięły w niej udział 7 placówek z naszego miasta: PSP nr11, PSP nr 5, Publiczne Przedszkole...


Czytaj dalej...

MISTRZOSTWA POLSKI BIAŁYSTOK 16.06.2018r. SZKOLNA DRUŻYNOWA LIGA LA rocznik 2002-2004

W sobotę 16.06.2018r. w Białymstoku odbył się Finał Krajowy Szkolnej Drużynowej Ligi LA dziewcząt i chłopców. Zawody przeprowadzone w sposób profesjonalny z bardzo uroczystą oprawą. Wyróżnienie zapalenia znicza na otwarcie Finału Krajowego dostąpiła obecna Mistrzyni Polski w pięcioboju Alicja Sielska. Reprezentanci naszej szkoły zdobyli na Mistrzostwach Szkolnej Drużynowej Ligi LA  5 medali. Starty dziewcząt na...


Czytaj dalej...

Święto Szkoły

21 maja obchodziliśmy święto naszej szkoły. Uroczystości rozpoczęły się od apelu, w czasie którego uczniowie 7b przypomnieli wszystkim historię naszego patrona, a klasy 4e i 2a przygotowały część artystyczną. Po apelu reprezentanci klas 4-7 wzięli udział w konkursie wiedzy o patronie i historii naszej szkoły. Największą wiedzą wykazali się uczniowie klas 4d i 4e, uzyskując...


Czytaj dalej...
0123
Start DLA RODZICÓW Warto przeczytać
WARTO PRZECZYTAĆ
Zatrucia pokarmowe

Zatrucia pokarmowe - Salmonelloza

Jak ustrzec się przed zatruciem pokarmowym? 

Pięć kroków do bezpiecznej żywności 

 
Doradztwo zawodowe

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/01_zawody_obszaru_medyczno-spolecznego.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/02_zawody_rolniczo-lesne_z_ochrona_srodowiska.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/03_jak_wydobyc_talent_i_uruchomic_kariere_czesc_1.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/04_zawody_administracyjne_i_uslugowe_czesc_1.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/05_zawody_elektryczno-elektroniczne.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/06_zawody_z_obszaru_turystyczno-gastronomicznego.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/07_zawody_artystyczne.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/08_kariera_znaczy_droga.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/09_jak_wydobyc_talent_i_uruchomic_kariere_czesc_2.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/10_zawody_administracyjne_i_uslugowe_czesc_2.pdf

 

 
Z programowaniem za pan brat

W naszej szkole realizowana jest innowacja polegająca na nauce programowania. Na zajęciach komputerowych klasa 1 oraz klasy 4 poznają tajniki różnych języków programowania. Zdobyte na lekcjach umiejętności niektórzy uczniowie poszerzają na zajęciach dodatkowych, realizowanych w ramach projektu Mistrzowie Kodowania – jest to już druga edycja, w której bierzemy udział. W nauce często pomagają nam nasze roboty.

Tutaj możecie zobaczyć, co dzieje się na lekcjach z programowania.

https://www.youtube.com/watch?v=IuYg49bXBt4

 

Na ostatnich zajęciach z robotami wykorzystaliśmy aplikację Xylo. Pod poniższym adresem znajduje się filmik z grającymi Dashami – wystarczy skopiować go do przeglądarki.

https://www.youtube.com/watch?v=sBYvjXzZ7SE

 
Doskonalenie umiejętności czytania po angielsku w klasach 1-3

Przyszły rok szkolny, w związku z planowaną reformą, edukacji przyniesie wiele zmian. Zmianie ulegną między innymi wymagania dotyczące nauczania języka angielskiego, w tym na pierwszym etapie edukacyjnym szkoły podstawowej. Jedną z planowanych zmian jest określenie, po raz pierwszy w historii, orientacyjnego poziomu biegłości językowej CEFR, który uczniowie powinni osiągnąć na koniec klasy III — A1. Warto wiedzieć, że dotychczas to II etap edukacyjny (kończący się klasą VI) nawiązywał w większości wymagań do poziomu A1, który został  zdefiniowany w następujący sposób:

  • Osoba posługująca się językiem na tym poziomie rozumie i potrafi stosować podstawowe zwroty potoczne i wyrażenia dotyczące życia codziennego.
  • Potrafi przedstawiać siebie i innych oraz formułować pytania z zakresu życia prywatnego, dotyczące np. miejsca, w którym mieszka, ludzi, których zna i rzeczy, które posiada.
  • Potrafi prowadzić prostą rozmowę, pod warunkiem, że rozmówca mówi wolno, zrozumiale i jest gotowy do pomocy

Zgodnie z treścią nowej podstawy programowej, w klasach I-III ma zostać położony większy nacisk na naukę oraz doskonalenie umiejętności czytania i pisania.

Więcej…
 
ZAANGAŻOWANIE RODZICÓW W EDUKACJĘ DZIECKA

„We wszystkich dziedzinach życia decydującą rolę odgrywa człowiek i dlatego też troska o wartość człowieka jest najważniejszym zagadnieniem w wychowaniu”

Maria Grzegorzewska

Odpowiedzialność za wychowanie młodego człowieka jest tym większa, iż (…) Człowiek jest istotą tak bardzo złożoną, tak bogatą – jeśli chodzi o możliwości rozwoju, a równocześnie tak podatną na zranienie, tak bardzo kruchą, tak delikatną (…) (Jean Vanier). Stąd konieczność uświadomienia sobie, jak ogromny wpływ na rozwój dziecka ma całego jego otoczenie, miejsca w których przebywa, splot wszystkich wydarzeń w których uczestniczy, ale przede wszystkim ludzie z którymi obcuje. A takim środowiskiem, w którym dziecko spędza najwięcej czasu i w którym relacje są najsilniejsze, stąd i wpływ na rozwój największy – jest RODZINA. Rodzina jest pierwszym i podstawowym środowiskiem rozwoju dziecka. „Rodzina daje podstawy wychowania dziecka i wytycza drogę całemu procesowi wychowawczemu. Jest ona oparciem i pomostem między jednostką-dzieckiem a społeczeństwem” (B. Lulek).

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3

Szukaj

LogowanieCzas i Data


Dzisiaj jest: Niedziela
24 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan,
Wilhelm

Do końca roku zostało 191 dni.
Zodiak: RakStworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.