Laureaci i Finaliści tegorocznych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w naszej szkole.

Zofia Mikrut- Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Katarzyna Banach-Kozielewska Arkadiusz Moskal- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Roksana Maj-Hatłas Mateusz Wojtarowisz-Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Agnieszka Opiat-Tarka Julia Głombik- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Elżbieta Kot Maik Janus- Laureat Wojewódzkiego...


Czytaj dalej...

XIX Miejski Konkurs Ortograficzny

Dnia  17.03. 2018 r.  w Osiedlowym Domu Kultury „Komes” w Kędzierzynie – Koźlu odbył się finał  XIX Miejskiego Konkursu Ortograficznego.  Tematem przewodnim była rzeka Wisła. Pierwsze zadanie uczestników polegało na poprawieniu pisowni  kilkunastu zwrotów i wyrażeń wielką lub małą literą. Następnie uczestnicy tworzyli nazwy mieszkańców miejscowości położonych nad Wisłą. Trzecim zadaniem było...


Czytaj dalej...

Nabór uczniów do klasy 4 i 7 sportowej


Czytaj dalej...

Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2017/2018

1 luty 2018r. był w naszej szkole dniem podsumowania pracy i sukcesów uczniów w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. W związku z tym odbyły się uroczyste apele. Najpierw dla klas IV, następnie dla klas V i VI. Z każdej klasy zostali wyczytani i poproszeni o wystąpienie uczniowie, którzy osiągnęli  średnią 4,75 i wyższą, a także ci...


Czytaj dalej...
0123
Start DLA RODZICÓW Warto przeczytać
WARTO PRZECZYTAĆ
Zatrucia pokarmowe

Zatrucia pokarmowe - Salmonelloza

Jak ustrzec się przed zatruciem pokarmowym? 

Pięć kroków do bezpiecznej żywności 

 
Doradztwo zawodowe

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/01_zawody_obszaru_medyczno-spolecznego.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/02_zawody_rolniczo-lesne_z_ochrona_srodowiska.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/03_jak_wydobyc_talent_i_uruchomic_kariere_czesc_1.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/04_zawody_administracyjne_i_uslugowe_czesc_1.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/05_zawody_elektryczno-elektroniczne.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/06_zawody_z_obszaru_turystyczno-gastronomicznego.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/07_zawody_artystyczne.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/08_kariera_znaczy_droga.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/09_jak_wydobyc_talent_i_uruchomic_kariere_czesc_2.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/10_zawody_administracyjne_i_uslugowe_czesc_2.pdf

 

 
Z programowaniem za pan brat

W naszej szkole realizowana jest innowacja polegająca na nauce programowania. Na zajęciach komputerowych klasa 1 oraz klasy 4 poznają tajniki różnych języków programowania. Zdobyte na lekcjach umiejętności niektórzy uczniowie poszerzają na zajęciach dodatkowych, realizowanych w ramach projektu Mistrzowie Kodowania – jest to już druga edycja, w której bierzemy udział. W nauce często pomagają nam nasze roboty.

Tutaj możecie zobaczyć, co dzieje się na lekcjach z programowania.

https://www.youtube.com/watch?v=IuYg49bXBt4

 

Na ostatnich zajęciach z robotami wykorzystaliśmy aplikację Xylo. Pod poniższym adresem znajduje się filmik z grającymi Dashami – wystarczy skopiować go do przeglądarki.

https://www.youtube.com/watch?v=sBYvjXzZ7SE

 
Doskonalenie umiejętności czytania po angielsku w klasach 1-3

Przyszły rok szkolny, w związku z planowaną reformą, edukacji przyniesie wiele zmian. Zmianie ulegną między innymi wymagania dotyczące nauczania języka angielskiego, w tym na pierwszym etapie edukacyjnym szkoły podstawowej. Jedną z planowanych zmian jest określenie, po raz pierwszy w historii, orientacyjnego poziomu biegłości językowej CEFR, który uczniowie powinni osiągnąć na koniec klasy III — A1. Warto wiedzieć, że dotychczas to II etap edukacyjny (kończący się klasą VI) nawiązywał w większości wymagań do poziomu A1, który został  zdefiniowany w następujący sposób:

  • Osoba posługująca się językiem na tym poziomie rozumie i potrafi stosować podstawowe zwroty potoczne i wyrażenia dotyczące życia codziennego.
  • Potrafi przedstawiać siebie i innych oraz formułować pytania z zakresu życia prywatnego, dotyczące np. miejsca, w którym mieszka, ludzi, których zna i rzeczy, które posiada.
  • Potrafi prowadzić prostą rozmowę, pod warunkiem, że rozmówca mówi wolno, zrozumiale i jest gotowy do pomocy

Zgodnie z treścią nowej podstawy programowej, w klasach I-III ma zostać położony większy nacisk na naukę oraz doskonalenie umiejętności czytania i pisania.

Więcej…
 
ZAANGAŻOWANIE RODZICÓW W EDUKACJĘ DZIECKA

„We wszystkich dziedzinach życia decydującą rolę odgrywa człowiek i dlatego też troska o wartość człowieka jest najważniejszym zagadnieniem w wychowaniu”

Maria Grzegorzewska

Odpowiedzialność za wychowanie młodego człowieka jest tym większa, iż (…) Człowiek jest istotą tak bardzo złożoną, tak bogatą – jeśli chodzi o możliwości rozwoju, a równocześnie tak podatną na zranienie, tak bardzo kruchą, tak delikatną (…) (Jean Vanier). Stąd konieczność uświadomienia sobie, jak ogromny wpływ na rozwój dziecka ma całego jego otoczenie, miejsca w których przebywa, splot wszystkich wydarzeń w których uczestniczy, ale przede wszystkim ludzie z którymi obcuje. A takim środowiskiem, w którym dziecko spędza najwięcej czasu i w którym relacje są najsilniejsze, stąd i wpływ na rozwój największy – jest RODZINA. Rodzina jest pierwszym i podstawowym środowiskiem rozwoju dziecka. „Rodzina daje podstawy wychowania dziecka i wytycza drogę całemu procesowi wychowawczemu. Jest ona oparciem i pomostem między jednostką-dzieckiem a społeczeństwem” (B. Lulek).

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3

Szukaj

LogowanieCzas i Data


Dzisiaj jest: Piątek
23 Marca 2018
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr,
Zbysław

Do końca roku zostało 284 dni.
Zodiak: BaranStworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.