Laureaci i Finaliści tegorocznych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w naszej szkole.

Zofia Mikrut- Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Katarzyna Banach-Kozielewska Arkadiusz Moskal- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Roksana Maj-Hatłas Mateusz Wojtarowisz-Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Agnieszka Opiat-Tarka Julia Głombik- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Elżbieta Kot Maik Janus- Laureat Wojewódzkiego...


Czytaj dalej...

XIX Miejski Konkurs Ortograficzny

Dnia  17.03. 2018 r.  w Osiedlowym Domu Kultury „Komes” w Kędzierzynie – Koźlu odbył się finał  XIX Miejskiego Konkursu Ortograficznego.  Tematem przewodnim była rzeka Wisła. Pierwsze zadanie uczestników polegało na poprawieniu pisowni  kilkunastu zwrotów i wyrażeń wielką lub małą literą. Następnie uczestnicy tworzyli nazwy mieszkańców miejscowości położonych nad Wisłą. Trzecim zadaniem było...


Czytaj dalej...

Nabór uczniów do klasy 4 i 7 sportowej


Czytaj dalej...

Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2017/2018

1 luty 2018r. był w naszej szkole dniem podsumowania pracy i sukcesów uczniów w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. W związku z tym odbyły się uroczyste apele. Najpierw dla klas IV, następnie dla klas V i VI. Z każdej klasy zostali wyczytani i poproszeni o wystąpienie uczniowie, którzy osiągnęli  średnią 4,75 i wyższą, a także ci...


Czytaj dalej...
0123
Start Samorząd Uczniowski
Samorząd Uczniowski
Halloween Party

Wszyscy chętni uczniowie starszej grupy wiekowej, za zgodą swoich rodziców, wzięli udział w szkolnej zabawie z okazji Halloween. Starannie przygotowane stroje, charakteryzacje i fryzury sprawiły, że na naszym holu zapanowała niesamowicie… strrraszna  atmosfera.

Oprócz znanych wszystkim konkursów, takich jak taniec z balonami, nasi przebierańcy mogli wziąć udział w zabawie „Trick or treat” („Cukierek albo psikus”) oraz wyczekiwanym przez wszystkich konkursie na najlepszy strój.  W ścisłej czołówce znalazło się 12 osób, jednak 1 miejsce, bezapelacyjnie i jednogłośnie jury, złożone z opiekunów obecnych na zabawie, przyznało ex aequo Laurze Piecuch, Amelii Kamińskiej oraz Oli Gadomskiej.

Więcej…
 
Zbiórka telefonów

 
Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Zachęcaliśmy wszystkich do założenia w tym dniu czegoś w kropki, a chętni mogli wziąć udział w zabawie "Znajdź kropki".

Skąd w ogóle takie święto? Otóż amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Więcej…
 
Poczet sztandarowy na obchodach XIV Wojewódzkich Dni Kultury Kresowej

Uroczystości, w których wziął udział nasz poczet sztandarowy, rozpoczęły się od mszy świętej w kościele p.w. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Koźlu w intencji Polaków pomordowanych na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej. Następnie wszyscy uczestniczyli w „Marszu Pamięci” do Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich. Przemówienia zaproszonych gości zakończyło odczytanie Apelu Pamięci i oddanie salwy honorowej.

Więcej…
 
Poczet sztandarowy na obchodach Dnia Kadeta

21 maja poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w obchodach Ogólnopolskiego Święta Dnia Kadeta „Szlakiem Orląt Opolskich – Kadetów poległych i walczących o polskość Ziemi Opolskiej podczas Powstań Śląskich”. Święto Dnia Kadeta, ustanowione w 1930 r. przez Marszałka Piłsudskiego, obchodzimy corocznie 21 maja w rocznicę dnia śmierci najmłodszego z poległych kadetów, szesnastoletniego Karola Chodkiewicza. Tego dnia swoje święto ma również nasza szkoła, która nosi imię kadeta Zygmunta Kuczyńskiego.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 1 z 6

Szukaj

LogowanieCzas i Data


Dzisiaj jest: Piątek
23 Marca 2018
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr,
Zbysław

Do końca roku zostało 284 dni.
Zodiak: BaranStworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.