Najlepsi nagrodzeni

21 czerwca 2018r. uczniowie klas siódmych oraz klas drugich i trzecich gimnazjalnych uczestniczyli w apelu podsumowującym sukcesy odniesione przez nich w drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018. Wyróżnieni odbierali nagrody za konkursy i zawody sportowe o zasięgu szkolnym, miejskim, powiatowym, wojewódzkim, a nawet krajowym. Wszystkim nagrodzonym bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   Joanna Wydmuch


Czytaj dalej...

Impreza ekologiczno- integracyjna –„Razem dla ekologii i integracji. Z ekologią za pan brat– razem możemy ocalić i zmienić świat”

W dniu 18.05.2018 r. w naszej szkole pod  Patronatem Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle odbyła się impreza ekologiczno- integracyjna –„Razem dla ekologii i integracji. Z ekologią za pan brat– razem możemy ocalić i zmienić świat”.  Patronat medialny: Radio Park, Gazeta Lokalna.  Wzięły w niej udział 7 placówek z naszego miasta: PSP nr11, PSP nr 5, Publiczne Przedszkole...


Czytaj dalej...

MISTRZOSTWA POLSKI BIAŁYSTOK 16.06.2018r. SZKOLNA DRUŻYNOWA LIGA LA rocznik 2002-2004

W sobotę 16.06.2018r. w Białymstoku odbył się Finał Krajowy Szkolnej Drużynowej Ligi LA dziewcząt i chłopców. Zawody przeprowadzone w sposób profesjonalny z bardzo uroczystą oprawą. Wyróżnienie zapalenia znicza na otwarcie Finału Krajowego dostąpiła obecna Mistrzyni Polski w pięcioboju Alicja Sielska. Reprezentanci naszej szkoły zdobyli na Mistrzostwach Szkolnej Drużynowej Ligi LA  5 medali. Starty dziewcząt na...


Czytaj dalej...

Święto Szkoły

21 maja obchodziliśmy święto naszej szkoły. Uroczystości rozpoczęły się od apelu, w czasie którego uczniowie 7b przypomnieli wszystkim historię naszego patrona, a klasy 4e i 2a przygotowały część artystyczną. Po apelu reprezentanci klas 4-7 wzięli udział w konkursie wiedzy o patronie i historii naszej szkoły. Największą wiedzą wykazali się uczniowie klas 4d i 4e, uzyskując...


Czytaj dalej...
0123
Start Samorząd Uczniowski
Samorząd Uczniowski
Sukcesy naszych uczniów na II Festiwalu Praw Człowieka

Nasza szkoła już po raz drugi wzięła udział w wydarzeniu organizowanym przez II LO w Kędzierzynie-Koźlu. Gośćmi specjalnymi Gali II Festiwalu Praw Człowieka był Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar oraz Draginja Nadaždin​, dyrektor Amnesty International Polska.

Wśród form i działań edukacyjnych, których hasłem przewodnim były Prawa Dziecka, nasi uczniowie przygotowali plakaty, film i spot reklamowy. W odbywającym się po raz pierwszy Turnieju Debat Oksfordzkich wystartowały dwie nasze drużyny – gimnazjaliści oraz uczennice klasy 7.

Nagrody dla naszych uczniów:

za pracę plastyczną: Tobiasz Głuch z 4c - 3 miejsce w kategorii szkół podstawowych

film – 1 miejsce w kategorii szkół podstawowych

zwycięstwo w I Międzyszkolnym Turnieju Debat Oksfordzkich w kategorii szkół podstawowych: Maja Kaczmar, Zofia Karoń, Zuzanna Rajtar i Sara Gąsior z 7c.

 

Więcej…
 
Halloween Party

Wszyscy chętni uczniowie starszej grupy wiekowej, za zgodą swoich rodziców, wzięli udział w szkolnej zabawie z okazji Halloween. Starannie przygotowane stroje, charakteryzacje i fryzury sprawiły, że na naszym holu zapanowała niesamowicie… strrraszna  atmosfera.

Oprócz znanych wszystkim konkursów, takich jak taniec z balonami, nasi przebierańcy mogli wziąć udział w zabawie „Trick or treat” („Cukierek albo psikus”) oraz wyczekiwanym przez wszystkich konkursie na najlepszy strój.  W ścisłej czołówce znalazło się 12 osób, jednak 1 miejsce, bezapelacyjnie i jednogłośnie jury, złożone z opiekunów obecnych na zabawie, przyznało ex aequo Laurze Piecuch, Amelii Kamińskiej oraz Oli Gadomskiej.

Więcej…
 
Zbiórka telefonów

 
Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Zachęcaliśmy wszystkich do założenia w tym dniu czegoś w kropki, a chętni mogli wziąć udział w zabawie "Znajdź kropki".

Skąd w ogóle takie święto? Otóż amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Więcej…
 
Poczet sztandarowy na obchodach XIV Wojewódzkich Dni Kultury Kresowej

Uroczystości, w których wziął udział nasz poczet sztandarowy, rozpoczęły się od mszy świętej w kościele p.w. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Koźlu w intencji Polaków pomordowanych na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej. Następnie wszyscy uczestniczyli w „Marszu Pamięci” do Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich. Przemówienia zaproszonych gości zakończyło odczytanie Apelu Pamięci i oddanie salwy honorowej.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 1 z 6

Szukaj

LogowanieCzas i Data


Dzisiaj jest: Niedziela
24 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan,
Wilhelm

Do końca roku zostało 191 dni.
Zodiak: RakStworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.