Laureaci i Finaliści tegorocznych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w naszej szkole.

Zofia Mikrut- Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Katarzyna Banach-Kozielewska Arkadiusz Moskal- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Roksana Maj-Hatłas Mateusz Wojtarowisz-Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Agnieszka Opiat-Tarka Julia Głombik- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Elżbieta Kot Maik Janus- Laureat Wojewódzkiego...


Czytaj dalej...

XIX Miejski Konkurs Ortograficzny

Dnia  17.03. 2018 r.  w Osiedlowym Domu Kultury „Komes” w Kędzierzynie – Koźlu odbył się finał  XIX Miejskiego Konkursu Ortograficznego.  Tematem przewodnim była rzeka Wisła. Pierwsze zadanie uczestników polegało na poprawieniu pisowni  kilkunastu zwrotów i wyrażeń wielką lub małą literą. Następnie uczestnicy tworzyli nazwy mieszkańców miejscowości położonych nad Wisłą. Trzecim zadaniem było...


Czytaj dalej...

Nabór uczniów do klasy 4 i 7 sportowej


Czytaj dalej...

Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2017/2018

1 luty 2018r. był w naszej szkole dniem podsumowania pracy i sukcesów uczniów w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. W związku z tym odbyły się uroczyste apele. Najpierw dla klas IV, następnie dla klas V i VI. Z każdej klasy zostali wyczytani i poproszeni o wystąpienie uczniowie, którzy osiągnęli  średnią 4,75 i wyższą, a także ci...


Czytaj dalej...
0123
Start Świetlica szkolna
Z życia świetlicy szkolnej
Turniej Gier Planszowych dla klas I-III

W poniedziałek 5 marca 2018r. odbył się w świetlicy Turniej Gier Planszowych dla klas I-III. Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach: klasy pierwsze grały w „Dobble”, klasa druga w „Memory”, a klasa trzecia w grę „5 sekund”.

Oto wyniki turnieju:

Kl. 1

I miejsce Maja Klimczyk

II miejsce Piotr Chlebowski

III miejsce Antonina Dorosz

Więcej…
 
Koło turystyczne w Krainie Operetki i Musicalu

Od kilku lat obserwujemy rozwój Młodzieżowej Orkiestry Dętej  z Leśnicy pod dyrekcją pana Klaudiusza Lisonia, tym bardziej że w jej składzie grają nasi uczniowie bracia Stanisław i Sławosz Ignac. Tegoroczna Noworoczna Gala 2018 dostarczyła Nam wielu niezapomnianych wzruszeń, a nasi dziadkowie i babcie oraz seniorzy zaproszeni przez Nas na nią jeszcze wiele dni nucili sobie utwory na niej usłyszane. Była wśród nich muzyka Johanna Straussa, Emericha Kalmana, Giuseppe Verdiego- to w części klasycznej, zaś w części musicalowej   Richarda Rodgersa- Oklahoma, Andrewa Lloyda Webbera” All ask of you” i utwór Whitney Houston –„ I have nothing”.

Więcej…
 
Turniej warcabowy z seniorami

18 grudnia w świątecznym wystroju świetlicy gościliśmy seniorów DDP „Magnolia” na corocznym Turnieju Warcabowym. Każdy  z uczestników rozegrał kilka rund w składzie senior- świetliczak. Nie było wygranych ani przegranych, wszyscy otrzymali upominki: dzieci dyplomy i czekolady, seniorzy- świąteczne ciasteczka. Wspólne kolędowanie i poczęstunek (ciasto pani Kasi, Kasztanki z Krakowa, mandarynki, kawa i napoje dopełniły całości) . Na twarzach seniorów widać było wzruszenie. Zrozumieliśmy jak ważne jest aby każdy z nas nie czuł się samotny.

Więcej…
 
Koło turystyczne w świątecznym Krakowie.

Zgodnie z sugestią dzieci i rodziców tym razem wyjazd koła turystycznego na jarmark obrał za swój cel Kraków. Sam jarmark na krakowskim rynku niestety rozczarował nas, wrocławski klimat bardziej przypomina jednak święta... za to pozostałe miejsca, które odwiedziliśmy okazały się fantastyczne. Zwiedziliśmy: Opactwo Tynieckie, poznając jego historię i dzień dzisiejszy dzięki oprowadzającemu nas mnichowi, posłuchaliśmy fragmentów chorałów benedyktyńskich i dokonaliśmy zakupów świątecznych produktów w sklepiku.

Więcej…
 
"Świetlicowy Mikołaj"

Dzieci czekają na Mikołaja cały rok, więc kiedy się wreszcie pojawia nie dziwi fakt , że każdy chciałby z nim porozmawiać i dostać prezent o którym marzył pisząc list do niego. Świetlicowy Mikołaj AD 2017 był najprawdziwszy na świecie miał siwe włosy i brodę/swoja własną oraz wiele talentów. Zagrał nam na trąbce sygnałówce i, mandolinie, zaśpiewał i opowiedział o swym domu w Laponii. Oczywiście nie zapomniał o prezentach-były wspaniałe. Jednak największą paczkę otrzymały dzieci ze świetlicy szkolnej. Jej sponsorem był sklep KAUFLAND.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 1 z 5

Szukaj

LogowanieCzas i Data


Dzisiaj jest: Piątek
23 Marca 2018
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr,
Zbysław

Do końca roku zostało 284 dni.
Zodiak: BaranStworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.