WAKACJE 2018

Z okazji rozpoczęcia najmilszego czasu w ciągu roku WAKACJI 2018- życzymy wszystkim pięknej, słonecznej pogody, udanych wyjazdów oraz mnóstwa przygód i dobrego humoru. Gratulujemy uczniom wspaniałych wyników w nauce, a nauczycielom dziękujemy za trud i poświęcenie włożone w pracę zawodową. Dyrekcja PSP12


Czytaj dalej...

Przed nami czas wakacji 2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas VII oraz II i III gimnazjum odbyło się 22 czerwca 2018r. o godz. 10.30. Po przemówieniu Pani Dyrektor, przekazaniu sztandaru i ślubowaniu uczniów klas III gimnazjum nastąpił   czas wręczania  nagród  - za bardzo dobre wyniki w nauce i  zachowaniu, za najlepsze wyniki w sporcie i sukcesy w wojewódzkich konkursach przedmiotowych. Następnie  poznaliśmy...


Czytaj dalej...

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS IV- VI

22 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018.Zgromadzonych powitała Pani Dyrektor. Po intensywnym roku pracy, najpilniejsi uczniowie ze średnią co najmniej 4,75 oraz z zachowaniem wzorowym lub bardzo dobrym, uhonorowani zostali świadectwem z wyróżnieniem oraz Dyplomem Dyrektora Szkoły za bardzo dobre wyniki w nauce i wyróżniające zachowanie. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 5e, którzy w imieniu całej...


Czytaj dalej...

Impreza ekologiczno- integracyjna –„Razem dla ekologii i integracji. Z ekologią za pan brat– razem możemy ocalić i zmienić świat”

W dniu 18.05.2018 r. w naszej szkole pod  Patronatem Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle odbyła się impreza ekologiczno- integracyjna –„Razem dla ekologii i integracji. Z ekologią za pan brat– razem możemy ocalić i zmienić świat”.  Patronat medialny: Radio Park, Gazeta Lokalna.  Wzięły w niej udział 7 placówek z naszego miasta: PSP nr11, PSP nr 5, Publiczne Przedszkole...


Czytaj dalej...
0123
Start Świetlica szkolna
Z życia świetlicy szkolnej
To był Bal !

Na Bal Piżamowca przez cały wrzesień oczekiwały wszystkie pierwszaki. Nie zawiodły się. Pani Dorota, Kasia i Patrycja przygotowały wiele niespodzianek i konkursów, wśród nich:

- konkurs na Królową i Króla Balu, którymi zostali :

- Julia Kopacz kl. Ic,

Michał Wajszczuk kl Ic

- quiz do czego służą te przedmioty (zatyczki, smoczek, podgłówek, opaska na oczy)

- turniej muzyczny „Jaka to dobranocka”

- konkurs zręcznościowy z maskotką i piłką

- największym jednak aplauzem cieszył się konkurs „Mama i tata” w którym należało nakarmić niemowlaka (lalkę), zmienić pampersa, dobiec z wózkiem do celu.

Więcej…
 
Koło turystyczno-kulturalne na Giełdzie Minerałów i wystawie LEGO

19 listopada koło turystyczno-kulturalne po raz kolejny było gościem Politechniki Gliwickiej podczas Giełdy Minerałów 2016. Przewodnik pani Ewa Głuszek przywitała nas w Muzeum Geologii Złóż i opowiedziała jakie kopaliny mogą wydobywać górnicy. Poznaliśmy, a nawet mogliśmy przymierzyć galowy strój górnika. Wiemy już, co oznaczają kolory kogucich piór w czako, czym jest pyrlik i żelazko i dlaczego w górniczym stroju jest 29 guzików. Zobaczyliśmy na własne oczy węgiel kamienny, brunatny, torf, ropę naftową, siarkę, złoto oraz skamieliny (amonity, kości dinozaurów, rekinów), a także wiele kamieni półszlachetnych. Ci, którzy byli z nami pierwszy raz, nie mogli doczekać się rozmów z wystawcami i zakupów. Niektórzy wydali swoje kieszonkowe w ciągu 15 minut.

Więcej…
 
Spotkanie z Tomaszem Kammelem

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który w tym roku odbywał się w dniach od 14-18 listopada grupa uczniów z klas 4 - 6 wraz z opiekunem Dorotą Michałowską  uczestniczyła w spotkaniu z panem Tomaszem Kammelem.  Znany z telewizji dziennikarz przybliżył nam tajniki swojego zawodu w wykładzie pt. „ Jak gadać, żeby się dogadać ?”.

Dowiedzieliśmy się, że nasz mózg składa się z dwóch części: pierwotnej i współczesnej. Pan Tomasz omówił obie.

Więcej…
 
Wizyta dzieci u Strażaków

W ramach obchodów Dnia Strażaka 4. maja nie obyło się bez rozmów na temat trudnej i niebezpiecznej pracy, którą wykonują. Przeczytaliśmy i omówiliśmy książkę Cz.Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem”, przypomnieliśmy sobie numery alarmowe oraz procedurę powiadamiania straży pożarnej w razie nagłego zdarzenia. Odwiedziliśmy Rejonową Komendę Straży Pożarnej w Koźlu, aby na własne oczy zobaczyć sprzęt, pojazdy i ubiór strażaków. Wiemy już do czego służy kamera termowizyjna, ile czasu strażacy potrzebują na wyjazd  do pożaru i jak obsługiwać wąż strażacki – zresztą sami zobaczcie naszą fotogalerię.

Więcej…
 
Wyjazd Kółka Turystycznego na Jarmark Wielkanocny

Święta tuż, tuż a więc czas najwyższy, aby się do nich solidnie przygotować. Właśnie to było jednym z powodów wyjazdu Koła Turystycznego na JarmarkWielkanocny do Skansenu w Bierkowicach koło Opola. Podczas wycieczki mogliśmy podziwiać twórców ludowych i ich rękodzieło, uczestniczyć w wyborze najpiękniejszych kroszonek, popróbować przysmaków świątecznych i posłuchać zespołów folklorystycznych z całej Opolszczyzny. Pomimo kapryśnej pogody wszyscy wrócili zadowoleni z mnóstwem zakupów, które ozdobią podczas Wielkanocy nasze domy.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 3 z 6

Szukaj

LogowanieCzas i Data


Dzisiaj jest: Piątek
20 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń,
Eliasz, Heliasz, Hieronim, Leon,
Małgorzata, Paweł, Sewera

Do końca roku zostało 165 dni.
Zodiak: RakStworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.