Laureaci i Finaliści tegorocznych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w naszej szkole.

Zofia Mikrut- Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Katarzyna Banach-Kozielewska Arkadiusz Moskal- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Roksana Maj-Hatłas Mateusz Wojtarowisz-Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Agnieszka Opiat-Tarka Julia Głombik- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Elżbieta Kot Maik Janus- Laureat Wojewódzkiego...


Czytaj dalej...

XIX Miejski Konkurs Ortograficzny

Dnia  17.03. 2018 r.  w Osiedlowym Domu Kultury „Komes” w Kędzierzynie – Koźlu odbył się finał  XIX Miejskiego Konkursu Ortograficznego.  Tematem przewodnim była rzeka Wisła. Pierwsze zadanie uczestników polegało na poprawieniu pisowni  kilkunastu zwrotów i wyrażeń wielką lub małą literą. Następnie uczestnicy tworzyli nazwy mieszkańców miejscowości położonych nad Wisłą. Trzecim zadaniem było...


Czytaj dalej...

Nabór uczniów do klasy 4 i 7 sportowej


Czytaj dalej...

Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2017/2018

1 luty 2018r. był w naszej szkole dniem podsumowania pracy i sukcesów uczniów w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. W związku z tym odbyły się uroczyste apele. Najpierw dla klas IV, następnie dla klas V i VI. Z każdej klasy zostali wyczytani i poproszeni o wystąpienie uczniowie, którzy osiągnęli  średnią 4,75 i wyższą, a także ci...


Czytaj dalej...
0123
Start Projekty mPotęga
mPotęga
Po co ja się tego uczę? Zaprzyjaźnij się z matematyką. Remontujemy dom”

Uczniowie klasy 3bg zakończyli realizację projektu grantowego mPotęga dofinansowanego przez Fundację mBanku ”

W ramach projektu uczniowie pojechali na wycieczkę do Oddziału Muzeum Historii Katowic- Działu Etnologii Miasta i zwiedzili osiedle Nikiszowiec w Katowicach. Siedziba muzeum znajduje się w samym sercu dzielnicy w budynku dawnej pralni i magla.  Obejrzeli film, w którym pokazano jak remontowano zwiedzany obiekt.

Efektem podjętych działań w ramach projektu, było przygotowanie przez poszczególne zespoły prezentacji multimedialnych. W wersji drukowanej można je oglądać na gazetce szkolnej. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymają dyplomy i upominki za aktywny udział oraz pomysłowość.

Oto wypowiedzi uczniów biorących udział w projekcie :

Więcej…
 
Projekt grantowy dofinansowany przez Fundację mBanku„Remontujemy dom”

Od września uczniowie klasy 3bg  PSP nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu realizują projekt grantowy dofinansowany przez Fundację mBanku „Remontujemy dom”

Pracują w czterech zespołach. Zapoznali się z założeniami projektu , wybrali liderów, zaplanowali  pracę. Gromadzą już potrzebne informacje.

Wykonali konieczne obliczenia i sporządzili wykaz potrzebnych materiałów. Aby poznać  ofertę materiałów i ich ceny, odwiedzili hurtownie i sklepy na terenie Kędzierzyna –Koźla. Zapoznali się również z ofertą sklepów internetowych. Teraz muszą wybrać , jakie materiały będą wykorzystywać i przystąpić do sporządzenia kosztorysu.

Realizacja projektu  to inny sposób nauczania matematyki. Pokazanie jej przydatności w życiu codziennym. Można się przy tym również dobrze bawić.

 
Program grantowy Fundacji mBanku „mPotęga”

Już od czterech lat Fundacja mBanku koncentruje swoje wysiłki na wspieraniu nauki matematyki, oferując pasjonatom tej dziedziny grant na realizację swojego projektu edukacyjnego.
Program grantowy mPotęga, został  wyróżniony statuetką Złotego Bankiera w plebiscycie „Bankiera” i „Pulsu Biznesu” w kategorii „Bank odpowiedzialny społecznie” za rok 2016.
W tegorocznej edycji wsparcie otrzymają aż 262 projekty z całej Polski. 189 projektów ze szkół podstawowych oraz 73 z gimnazjów i szkół średnich.  Łączna kwota dofinansowania sięgnie prawie 1,5 mln zł.

Więcej…
 


Szukaj

LogowanieCzas i Data


Dzisiaj jest: Piątek
23 Marca 2018
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr,
Zbysław

Do końca roku zostało 284 dni.
Zodiak: BaranStworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.