Najlepsi nagrodzeni

21 czerwca 2018r. uczniowie klas siódmych oraz klas drugich i trzecich gimnazjalnych uczestniczyli w apelu podsumowującym sukcesy odniesione przez nich w drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018. Wyróżnieni odbierali nagrody za konkursy i zawody sportowe o zasięgu szkolnym, miejskim, powiatowym, wojewódzkim, a nawet krajowym. Wszystkim nagrodzonym bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   Joanna Wydmuch


Czytaj dalej...

Impreza ekologiczno- integracyjna –„Razem dla ekologii i integracji. Z ekologią za pan brat– razem możemy ocalić i zmienić świat”

W dniu 18.05.2018 r. w naszej szkole pod  Patronatem Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle odbyła się impreza ekologiczno- integracyjna –„Razem dla ekologii i integracji. Z ekologią za pan brat– razem możemy ocalić i zmienić świat”.  Patronat medialny: Radio Park, Gazeta Lokalna.  Wzięły w niej udział 7 placówek z naszego miasta: PSP nr11, PSP nr 5, Publiczne Przedszkole...


Czytaj dalej...

MISTRZOSTWA POLSKI BIAŁYSTOK 16.06.2018r. SZKOLNA DRUŻYNOWA LIGA LA rocznik 2002-2004

W sobotę 16.06.2018r. w Białymstoku odbył się Finał Krajowy Szkolnej Drużynowej Ligi LA dziewcząt i chłopców. Zawody przeprowadzone w sposób profesjonalny z bardzo uroczystą oprawą. Wyróżnienie zapalenia znicza na otwarcie Finału Krajowego dostąpiła obecna Mistrzyni Polski w pięcioboju Alicja Sielska. Reprezentanci naszej szkoły zdobyli na Mistrzostwach Szkolnej Drużynowej Ligi LA  5 medali. Starty dziewcząt na...


Czytaj dalej...

Święto Szkoły

21 maja obchodziliśmy święto naszej szkoły. Uroczystości rozpoczęły się od apelu, w czasie którego uczniowie 7b przypomnieli wszystkim historię naszego patrona, a klasy 4e i 2a przygotowały część artystyczną. Po apelu reprezentanci klas 4-7 wzięli udział w konkursie wiedzy o patronie i historii naszej szkoły. Największą wiedzą wykazali się uczniowie klas 4d i 4e, uzyskując...


Czytaj dalej...
0123
Start Projekty mPotęga
mPotęga
Po co ja się tego uczę? Zaprzyjaźnij się z matematyką. Remontujemy dom”

Uczniowie klasy 3bg zakończyli realizację projektu grantowego mPotęga dofinansowanego przez Fundację mBanku ”

W ramach projektu uczniowie pojechali na wycieczkę do Oddziału Muzeum Historii Katowic- Działu Etnologii Miasta i zwiedzili osiedle Nikiszowiec w Katowicach. Siedziba muzeum znajduje się w samym sercu dzielnicy w budynku dawnej pralni i magla.  Obejrzeli film, w którym pokazano jak remontowano zwiedzany obiekt.

Efektem podjętych działań w ramach projektu, było przygotowanie przez poszczególne zespoły prezentacji multimedialnych. W wersji drukowanej można je oglądać na gazetce szkolnej. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymają dyplomy i upominki za aktywny udział oraz pomysłowość.

Oto wypowiedzi uczniów biorących udział w projekcie :

Więcej…
 
Projekt grantowy dofinansowany przez Fundację mBanku„Remontujemy dom”

Od września uczniowie klasy 3bg  PSP nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu realizują projekt grantowy dofinansowany przez Fundację mBanku „Remontujemy dom”

Pracują w czterech zespołach. Zapoznali się z założeniami projektu , wybrali liderów, zaplanowali  pracę. Gromadzą już potrzebne informacje.

Wykonali konieczne obliczenia i sporządzili wykaz potrzebnych materiałów. Aby poznać  ofertę materiałów i ich ceny, odwiedzili hurtownie i sklepy na terenie Kędzierzyna –Koźla. Zapoznali się również z ofertą sklepów internetowych. Teraz muszą wybrać , jakie materiały będą wykorzystywać i przystąpić do sporządzenia kosztorysu.

Realizacja projektu  to inny sposób nauczania matematyki. Pokazanie jej przydatności w życiu codziennym. Można się przy tym również dobrze bawić.

 
Program grantowy Fundacji mBanku „mPotęga”

Już od czterech lat Fundacja mBanku koncentruje swoje wysiłki na wspieraniu nauki matematyki, oferując pasjonatom tej dziedziny grant na realizację swojego projektu edukacyjnego.
Program grantowy mPotęga, został  wyróżniony statuetką Złotego Bankiera w plebiscycie „Bankiera” i „Pulsu Biznesu” w kategorii „Bank odpowiedzialny społecznie” za rok 2016.
W tegorocznej edycji wsparcie otrzymają aż 262 projekty z całej Polski. 189 projektów ze szkół podstawowych oraz 73 z gimnazjów i szkół średnich.  Łączna kwota dofinansowania sięgnie prawie 1,5 mln zł.

Więcej…
 


Szukaj

LogowanieCzas i Data


Dzisiaj jest: Niedziela
24 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan,
Wilhelm

Do końca roku zostało 191 dni.
Zodiak: RakStworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.