Laureaci i Finaliści tegorocznych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w naszej szkole.

Zofia Mikrut- Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Katarzyna Banach-Kozielewska Arkadiusz Moskal- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Roksana Maj-Hatłas Mateusz Wojtarowisz-Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Agnieszka Opiat-Tarka Julia Głombik- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu: pani Elżbieta Kot Maik Janus- Laureat Wojewódzkiego...


Czytaj dalej...

XIX Miejski Konkurs Ortograficzny

Dnia  17.03. 2018 r.  w Osiedlowym Domu Kultury „Komes” w Kędzierzynie – Koźlu odbył się finał  XIX Miejskiego Konkursu Ortograficznego.  Tematem przewodnim była rzeka Wisła. Pierwsze zadanie uczestników polegało na poprawieniu pisowni  kilkunastu zwrotów i wyrażeń wielką lub małą literą. Następnie uczestnicy tworzyli nazwy mieszkańców miejscowości położonych nad Wisłą. Trzecim zadaniem było...


Czytaj dalej...

Nabór uczniów do klasy 4 i 7 sportowej


Czytaj dalej...

Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2017/2018

1 luty 2018r. był w naszej szkole dniem podsumowania pracy i sukcesów uczniów w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. W związku z tym odbyły się uroczyste apele. Najpierw dla klas IV, następnie dla klas V i VI. Z każdej klasy zostali wyczytani i poproszeni o wystąpienie uczniowie, którzy osiągnęli  średnią 4,75 i wyższą, a także ci...


Czytaj dalej...
0123
Start DLA UCZNIÓW
DLA UCZNIÓW
Doradztwo zawodowe

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/01_zawody_obszaru_medyczno-spolecznego.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/02_zawody_rolniczo-lesne_z_ochrona_srodowiska.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/03_jak_wydobyc_talent_i_uruchomic_kariere_czesc_1.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/04_zawody_administracyjne_i_uslugowe_czesc_1.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/05_zawody_elektryczno-elektroniczne.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/06_zawody_z_obszaru_turystyczno-gastronomicznego.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/07_zawody_artystyczne.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/08_kariera_znaczy_droga.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/09_jak_wydobyc_talent_i_uruchomic_kariere_czesc_2.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/10_zawody_administracyjne_i_uslugowe_czesc_2.pdf

 

 
Zajęcia dla kreatywnych

Od września w naszej szkole odbywają się ciekawe zajęcia dla wszystkich tych, którzy nie lubią nudy – KOŁO KREATYWNOŚCI. Spotkania prowadzone są przez p. Joannę Wydmuch. Celem zajęć jest realizacja takich zadań, które rozwijają młodzież, uczą planowania, motywują do działania, odkrywają talenty i pasje, a przede wszystkim stawiają na kreatywność. Stąd też wynika różnorodna tematyka koła. Do tej pory uczniowie uczyli się sztuki origami, poznawali tajniki fotografii, a ostatnio ulubionym tematem są kulinaria. W przyszłości realizowane będą zajęcia dotyczące między innymi literatury, teatru czy plastyki, ale nie zabraknie wycieczki rowerowej zaplanowaną przez uczniów trasą czy spotkań z ciekawymi ludźmi.

Joanna Wydmuch

Więcej…
 
„EUROWEEK SZKOŁA LIDERÓW” - DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Serdecznie zapraszam uczniów klas szóstych do udziału w przygotowanej przez Europejskie Forum Młodzieży edycji projektu szkoleniowego EuroWeek – Szkoła Liderów”.

EUROWEEK jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.  Euroweek jest prowadzony przez wolontariuszy z całego świata, którzy mają za zadanie pomagać uczestnikom w poszerzaniu ich horyzontów w zakresie różnych kultur oraz podnosić umiejętności potrzebne do międzynarodowej współpracy.

Więcej…
 
SZKOLNE KOŁO SCRABBLE

Czwartek  o godz.14.35-16.05 w sali nr 38

Gra w scrabble jest doskonałym sposobem urozmaicenia czasu pozalekcyjnego. Dzięki grze można poprawić znajomość zasad języka polskiego, ortografię, gramatykę oraz powiększyć swój zasób słownictwa. Scrabble rozwijają logiczne myślenie i skojarzenia, a także uczą podejmowania strategicznych decyzji, radzenia sobie ze stresem, kiedy przeciwnik ma przewagę i należy jak najszybciej nadrobić stratę… i poza tym są świetną zabawą!

Zapraszam  uczniów klas 2-6.

S. Dbaj

 
SETNA LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO

Czy wiecie, że  dnia  6 stycznia br. minęło 731 lat od Synodu w Łęczycy, na którym to nakazano używać języka polskiego (obok łaciny) podczas mszy , a także w szkołach katedralnych i klasztornych?

W porównaniu do tego wydarzenia setna lekcja  języka polskiego to drobnostka . Jednak dla szóstoklasistów  urodzonych w XXI w. to ważne wydarzenie , choćby dlatego, że  to  ostatnia setna lekcja  języka polskiego w  szkole podstawowej.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3

Szukaj

LogowanieCzas i Data


Dzisiaj jest: Piątek
23 Marca 2018
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr,
Zbysław

Do końca roku zostało 284 dni.
Zodiak: BaranStworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.