Najlepsi nagrodzeni

21 czerwca 2018r. uczniowie klas siódmych oraz klas drugich i trzecich gimnazjalnych uczestniczyli w apelu podsumowującym sukcesy odniesione przez nich w drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018. Wyróżnieni odbierali nagrody za konkursy i zawody sportowe o zasięgu szkolnym, miejskim, powiatowym, wojewódzkim, a nawet krajowym. Wszystkim nagrodzonym bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   Joanna Wydmuch


Czytaj dalej...

Impreza ekologiczno- integracyjna –„Razem dla ekologii i integracji. Z ekologią za pan brat– razem możemy ocalić i zmienić świat”

W dniu 18.05.2018 r. w naszej szkole pod  Patronatem Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle odbyła się impreza ekologiczno- integracyjna –„Razem dla ekologii i integracji. Z ekologią za pan brat– razem możemy ocalić i zmienić świat”.  Patronat medialny: Radio Park, Gazeta Lokalna.  Wzięły w niej udział 7 placówek z naszego miasta: PSP nr11, PSP nr 5, Publiczne Przedszkole...


Czytaj dalej...

MISTRZOSTWA POLSKI BIAŁYSTOK 16.06.2018r. SZKOLNA DRUŻYNOWA LIGA LA rocznik 2002-2004

W sobotę 16.06.2018r. w Białymstoku odbył się Finał Krajowy Szkolnej Drużynowej Ligi LA dziewcząt i chłopców. Zawody przeprowadzone w sposób profesjonalny z bardzo uroczystą oprawą. Wyróżnienie zapalenia znicza na otwarcie Finału Krajowego dostąpiła obecna Mistrzyni Polski w pięcioboju Alicja Sielska. Reprezentanci naszej szkoły zdobyli na Mistrzostwach Szkolnej Drużynowej Ligi LA  5 medali. Starty dziewcząt na...


Czytaj dalej...

Święto Szkoły

21 maja obchodziliśmy święto naszej szkoły. Uroczystości rozpoczęły się od apelu, w czasie którego uczniowie 7b przypomnieli wszystkim historię naszego patrona, a klasy 4e i 2a przygotowały część artystyczną. Po apelu reprezentanci klas 4-7 wzięli udział w konkursie wiedzy o patronie i historii naszej szkoły. Największą wiedzą wykazali się uczniowie klas 4d i 4e, uzyskując...


Czytaj dalej...
0123
Start DLA UCZNIÓW
DLA UCZNIÓW
Doradztwo zawodowe

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/01_zawody_obszaru_medyczno-spolecznego.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/02_zawody_rolniczo-lesne_z_ochrona_srodowiska.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/03_jak_wydobyc_talent_i_uruchomic_kariere_czesc_1.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/04_zawody_administracyjne_i_uslugowe_czesc_1.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/05_zawody_elektryczno-elektroniczne.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/06_zawody_z_obszaru_turystyczno-gastronomicznego.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/07_zawody_artystyczne.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/08_kariera_znaczy_droga.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/09_jak_wydobyc_talent_i_uruchomic_kariere_czesc_2.pdf

http://pliki.koweziu.edu.pl/egazetki/10_zawody_administracyjne_i_uslugowe_czesc_2.pdf

 

 
Zajęcia dla kreatywnych

Od września w naszej szkole odbywają się ciekawe zajęcia dla wszystkich tych, którzy nie lubią nudy – KOŁO KREATYWNOŚCI. Spotkania prowadzone są przez p. Joannę Wydmuch. Celem zajęć jest realizacja takich zadań, które rozwijają młodzież, uczą planowania, motywują do działania, odkrywają talenty i pasje, a przede wszystkim stawiają na kreatywność. Stąd też wynika różnorodna tematyka koła. Do tej pory uczniowie uczyli się sztuki origami, poznawali tajniki fotografii, a ostatnio ulubionym tematem są kulinaria. W przyszłości realizowane będą zajęcia dotyczące między innymi literatury, teatru czy plastyki, ale nie zabraknie wycieczki rowerowej zaplanowaną przez uczniów trasą czy spotkań z ciekawymi ludźmi.

Joanna Wydmuch

Więcej…
 
„EUROWEEK SZKOŁA LIDERÓW” - DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Serdecznie zapraszam uczniów klas szóstych do udziału w przygotowanej przez Europejskie Forum Młodzieży edycji projektu szkoleniowego EuroWeek – Szkoła Liderów”.

EUROWEEK jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.  Euroweek jest prowadzony przez wolontariuszy z całego świata, którzy mają za zadanie pomagać uczestnikom w poszerzaniu ich horyzontów w zakresie różnych kultur oraz podnosić umiejętności potrzebne do międzynarodowej współpracy.

Więcej…
 
SZKOLNE KOŁO SCRABBLE

Czwartek  o godz.14.35-16.05 w sali nr 38

Gra w scrabble jest doskonałym sposobem urozmaicenia czasu pozalekcyjnego. Dzięki grze można poprawić znajomość zasad języka polskiego, ortografię, gramatykę oraz powiększyć swój zasób słownictwa. Scrabble rozwijają logiczne myślenie i skojarzenia, a także uczą podejmowania strategicznych decyzji, radzenia sobie ze stresem, kiedy przeciwnik ma przewagę i należy jak najszybciej nadrobić stratę… i poza tym są świetną zabawą!

Zapraszam  uczniów klas 2-6.

S. Dbaj

 
SETNA LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO

Czy wiecie, że  dnia  6 stycznia br. minęło 731 lat od Synodu w Łęczycy, na którym to nakazano używać języka polskiego (obok łaciny) podczas mszy , a także w szkołach katedralnych i klasztornych?

W porównaniu do tego wydarzenia setna lekcja  języka polskiego to drobnostka . Jednak dla szóstoklasistów  urodzonych w XXI w. to ważne wydarzenie , choćby dlatego, że  to  ostatnia setna lekcja  języka polskiego w  szkole podstawowej.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3

Szukaj

LogowanieCzas i Data


Dzisiaj jest: Niedziela
24 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan,
Wilhelm

Do końca roku zostało 191 dni.
Zodiak: RakStworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.